ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Aktualizacja] Znamy cenę OnePlus 2 – o wiele taniej niż oczekiwano! Firma potwierdza część specyfikacji

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
OnePlusOneLollipopgp

OnePlus bez wątpienia jest firmą, którą warto mieć na uwadze przy wyborze smartfonu. Tworzą oni niewiele modeli za sprawą małych możliwości produkcyjnych, ale z pewnością należą one do czołówki, a z miesiąca na miesiąc są coraz lepsze za sprawą usprawnień w oprogramowaniu.

Tym samym wszyscy czekają na pojawienie się następcy obecnego 1+1, który najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany światu już w przyszłym miesiącu w Hong Kongu. Poznaliśmy także kilka nieoficjalnych informacji dotyczących specyfikacji, na którą składa się chociażby Snapdragon 810 czy też 5,5-calowy wyświetlacz FullHD. Całością z pewnością będzie zarządzał autorski system w postaci projektu Oxygen OS. Jednak ile może sobie zażyczyć za topowy produkt firma, która w ciągu roku z 20-osobowego zespołu przekształciła się w 600-osobową korporację? Patrząc na ceny konkurencji moglibyśmy się spodziewać kwoty około 2000 złotych, a to i tak byłaby o wiele niższa wartość. Jednak okazuje się, że OnePlus za swojego drugiego smartfona zażąda… 1100 złotych! Oczywiście w oficjalnej polskiej dystrybucji cena może się różnić, ale maksymalnie o 200 złotych, a to i tak za model wyposażony w 16 GB pamięci wewnętrznej wydaje się wręcz… za mało. W przypadku OnePlus 2 z 4-krotnie większą przestrzenią dyskową przyjdzie zapłacić około 1300 złotych.

Oczywiście to konkurencja przyzwyczaiła nas do drogich urządzeń, ale chińska firma chce wprost pokazać, że można zrobić świetny telefon, a przy okazji bardzo tani. Osobiście uważam, że OnePlus ponownie będzie miało problemy z wyrobieniem się w fabrykach. Myślicie o kupnie OnePlus 2?

źródło: androidpit

[Aktualizacja]

W tej chwili OnePlus na swoim profilu na Facebooku zaprezentował poniższą grafikę, która bez domysłów pokazuje, że w modelu „2” znajdzie się Snapdragon 810.

qualcomm snapdragon 810 oneplus 2

Sprawdź najnowsze wpisy