Podcasty przeżywają swój złoty okres. Coraz więcej osób zaczyna się interesować tego typu rozrywką, co zauważają m.in. tacy giganci jak Spotify, stale inwestując w rozwój swoich platform. Dziś dowiedzieliśmy się, że Podcasty Google przekroczyły istotny kamień milowy w Google Play. To pierwsza tak popularna aplikacja tylko i wyłącznie do podcastów. Gigant z Mountain View ma powody do świętowania.

Podcasty Google z ważnym kamieniem milowym w Google Play

Podcasty Google 100 milionów pobrań

Podcasty Google to kolejna aplikacja od Google, którą można określić mianem udanej. W listopadzie zeszłego roku pozycja mogła się pochwalić 50 milionami instalacji w Google Play, jednak teraz, zaledwie pięć miesięcy później, wynik ten został podwojony. Tak – Podcasty Google w Google Play mają już ponad 100 milionów pobrań, co czyni je najpopularniejszą aplikacją do podcastów w sklepie giganta z Mountain View. Rzecz jasna bierzemy tu pod uwagę jedynie aplikacje oferujące tylko i wyłącznie podcasty – z tego też powodu nie uwzględniamy np. Spotify, które również ma w swojej ofercie podcasty, mimo że nie są one trzonem tej usługi.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o Google Chat, czyli poznaj następcę Hangouts

Większość aplikacji do podcastów może się pochwalić liczbą pobrań w granicy od 1 do 10 milionów, więc nie da się ukryć, że Google zdecydowanie wyszło na prowadzenie. Pod koniec warto wspomnieć, że Podcasty Google są dostępne również w przeglądarce oraz na smartfonach Apple – iPhone’ach. Trzeba jednak zaznaczyć, że na iOS aplikacja trafiła dopiero w zeszłym miesiącu, więc naturalnie w tym przypadku nie można mówić o żadnych rekordach. A wy korzystacie z Podcastów Google? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.