Dziś nastąpiło uruchomienie Google Cloud Warszawa. Pierwsze informacje o tym, że tak się stanie, padły jeszcze w 2019 roku. I to pierwszy region w Europie Centralnej i Wschodniej, więc Polska może czuć się wyróżniona. Technologie chmurowe stają się coraz ważniejsze i potrzebniejsze w codziennym życiu oraz biznesie. I teraz w Polsce pojawia się centrum Google, które będzie dla przedsiębiorców sporą pomocą i da możliwość rozwoju.

Google Cloud Warszawa

Google Cloud Warszawa

Dobrze wiemy, że dziś trudno poradzić sobie w nowoczesnym świecie, bez dostępu do Internetu. To dzięki niemu powstają nowe usługi, produkty czy wydarzenia, w których uczestniczymy bez wychodzenia z domu. Ostatni rok pokazał, że bez sieci to wszystko nie miałoby sensu. Ten rok sprawił także, że wiele firm musiało zmienić swój model biznesowy, by dostosować się do nowych warunków. I tutaj bardzo pomocne były rozwiązania chmurowe, które pozwalały na rozwijanie biznesu i korzystanie z mocy obliczeniowej, która normalnie nie jest dostępna. Pandemia zmieniła bardzo dużo, a teraz polskie firmy będą mogły korzystać z rozwiązania od Google, zlokalizowanego w naszym kraju.

Google Cloud Warszawa to pierwsza infrastruktura obliczeniowa globalnej chmury publicznej w naszym kraju. Oznacza to, że dane będzie można przechowywać lokalnie w Polsce, ponieważ Google wykorzystuje do tego trzy niezależne strefy dostępności w Polsce. Ich lokalizacji oczywiście nie poznaliśmy. Wszystko połączone super szybką siecią, co ma przekładać się na lepszy dostęp do aplikacji i baz danych. Do tego oczywiście odpowiednio zabezpieczone.  Szybszy dostęp do infrastruktury może przełożyć się na lepszą konkurencyjność polskich firm na rynku globalnym. Uruchomienie Google Cloud Warszawa da też dostęp przedsiębiorcom do ogromnej mocy obliczeniowej.

Zobacz też: Oppo Enco X – recenzja nowych słuchawek.

Google ma zamiar także zwiększyć liczbę zatrudnionych w Polsce osób, by poprawić jakość obsługi. Teraz możemy liczyć na to, że technologie rozwijane przez Internet, zyskają mocne wsparcie ze strony Google. Dostępność usług pojawiła się już na stronie firmy (link w źródle).

Źródło: Google Cloud

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.