Nie od dzisiaj wiadomo, że Microsoft i Sony mają odmienne strategie jeśli chodzi o swoje konsole. Potwierdziło to niedawne zakończenie wsparcia PS Store dla PS3, PS Vita i PSP. Nie minęło zbyt dużo czasu i Microsoft zdecydował się zaprezentować swoją odpowiedź na działania konkurencji. Od teraz za pośrednictwem Xbox Game Pass Ultimate na urządzeniach mobilnych gracze będą mogli zagrać w 16 klasycznych tytułów.

Urządzenia mobilne zyskały kolejne świetne tytuł w ramach Xbox Game Pass Ultimate

Xbox Game Pass urządzenia mobilne

Nie będą to byle jakie gry, bowiem na liście dostępnych tytułów znalazły się takie gry jak The Elder Scrolls III: Morrowind, The Elder Scrolls IV: Oblivion czy Fallout: New Vegas. Oprócz tego gracze preferujący granie na swoim smartfonie przy użyciu Xbox Game Pass Ultimate będą mogli zagrać w Banjo-Kazooie, Banjo-Tooie, Double Dragon Neon, Fable II, Gears of War 2 i 3, Gears of War: Judgment, Kameo, Perfect Dark oraz Perfect Dark Zero. Microsoft dodał także kolejne tytuły, które obsługiwać będą sterowanie dotykowe – Jetpac Refuelled, Viva Piñata oraz Viva Piñata: TIP. Korporacja z Redmond już u schyłku Xbox One pokazała, że w nowej generacji będzie stawiała na pierwszym miejscu model subskrypcji. Ostatnie działania mające na celu poszerzenie oferty jasno pokazują, że Microsoft śmiało podąża wytyczoną przez siebie ścieżką. Dzięki Xbox Game Pass Ultimate urządzenia mobilne coraz bardziej stają się realną alternatywą dla konsol.

Zobacz także: Podwyżka cen laptopów Acer oraz ASUS już niedługo

Xbox Game Pass urządzenia mobilne

Udostępnienie wyżej wymienionych tytułów w chmurze stanowi kolejny krok Microsoftu na rzecz podtrzymania historii gamingu. Fani abonamentu Xbox Game Pass mogą z pewnością liczyć na kolejne aktualizacje katalogu. Nawet jeśli w bibliotece usługi pojawiać się będą tylko i wyłącznie stare tytuły z oryginalnej konsoli Xbox czy Xbox 360, to wiele z nich jest nadal prawdziwymi perełkami. Przypomnijmy, że do zabawy na telefonie lub tablecie wystarczy pad od Xboxa, który łączy się z urządzeniem mobilnym poprzez Bluetooth. Urządzenia mobilne z Androidem już od pewnego czasu korzystają z dobrodziejstw Xbox Game Pass Ultimate. Cały czas jednak usługa ta jest rozwijana i chwalona przez graczy na całym świecie.

Źródło: Xbox News

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.