Każdy chyba zauważył ostatnie podwyżki cen sprzętu elektronicznego. Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy Was o podwyżkach cen kart graficznych oraz pamięci RAM, a już pojawiają się informacje, jakoby kolejny sprzęty miały być droższe. Tym razem to Acer i ASUS postanowiły zwiększyć ceny swoich laptopów. Ma to być związane przede wszystkim z wysokim popytem i obecnymi niedoborami.

Podwyżka cen laptopów dotknie nie tylko firmy Acer i ASUS, ale prawdopodobnie innych producentów

podwyżka cen laptopów

Jak informuje United Daily News, obie firmy mogą podnieść ceny notebooków o około 5-10%. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy podane informacje okażą się prawdziwe. Niemniej jednak należy się spodziewać, że tak się właśnie stanie. Zwiększenie zapotrzebowania w wyniku panującej pandemii Covid-19 sprawiło, że firmy nie nadążają z produkcją nowych urządzeń. W wyniku zwiększenia się ilości pracowników zdalnych rynek komputerów w 2020 roku zaliczył 11% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Dlatego też wielkie koncerny, takie jak wspomniane Acer oraz ASUS, będą chciały jeszcze bardziej wykorzystać panującą sytuację. Podwyżka cen laptopów w głównej mierze spowodowana jest również przez kopaczy kryptowalut. Coraz chętniej patrzą oni bowiem na laptopy gamingowe, które nadal ustępują mocniejszym desktopowym wersjom GPU pod względem wydajności. Niemniej jednak różnice w wydajności kopania kryptowalut są na tyle małe, że kupno laptopa z mocnymi podzespołami staje się bardziej opłacalne.

Zobacz także: Samodzielny tryb multiplayer jednak nie dla Cyberpunk 2077

Nie wiadomo, czy na podobny krok nie zdecydują się również inni producenci laptopów. Użytkownicy chcący w najbliższej przyszłości zaopatrzyć się w sprzęt od Lenovo, HP czy Della, to powinni zrobić to jak najszybciej. Ostatnie problemy w produkcji procesorów na pewno odbiją się na cenach w najbliższych tygodniach. Zapotrzebowanie na części do komputerów na pewno nie osłabnie w najbliższym czasie, a wydaje się, że może ono stale wzrastać. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja na rynku w końcu się unormuje. Rosnąca w dalszym ciągu popularność kryptowalut sprawia, że zapotrzebowanie na laptopy cały czas rośnie, a firmy zajmujące się kopaniem wirtualnej waluty proszą o specjalnie ku temu stworzone laptopy.

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.