Microsoft to bardzo duża firma, która w ostatnim czasie nie szczędzi pieniędzy. Świadczy o tym m.in. zakup Bethesdy i dołączenie jej gier do subskrypcji Xbox Game Pass, a także pojawienie się tytułów z EA Play w pecetowej wersji usługi giganta z Redmont. Teraz doszły nas słuchy, że Microsoft może wykupić Discorda – popularny komunikator internetowy używany głównie przez graczy.

Microsoft może kupić Discorda

Microsoft zakup discorda

Discord cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jak na razie z komunikatora można korzystać tylko na komputerach i urządzeniach mobilnych, lecz niewykluczone, że już wkrótce pojawi się on także na konsolach z rodziny Xbox. Według najnowszego raportu Bloomberga Microsoft podobno rozmawia z Discordem na temat jego przejęcia za ponad 10 miliardów dolarów. Co ciekawe, Discord został ostatnio wyceniony na 7 miliardów dolarów, więc wygląda na to, że firma Billa Gatesa zamierza zaoferować „gratisowe” 3 miliardy.

Zobacz także: Forza Horizon 5 na horyzoncie? Microsoft może wszystkich zaskoczyć

Bloomberg donosi, że wcześniej rozmowy z Discordem na temat jego przejęcia prowadziły już takie firmy jak Amazon czy Epic Games. Komunikator ma obecnie około 140 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, a w zeszłym roku wygenerował przychód na poziomie 130 milionów dolarów. Discord jest w pełni darmowy – firma zarabia na opcjonalnej subskrypcji Nitro, której posiadanie gwarantuje m.in. dostęp do zestawów naklejek i większych limitów rozmiaru wysyłanych plików. Kiedy pojawi się więcej informacji na temat przejęcia Discorda przez Microsoft, to na pewno o tym napiszemy. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.