ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
EA Play Game Pass PC

EA Play trafia do Game Pass na PC – ponad 60 nowych gier w abonamencie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

EA Play trafia do Game Pass w wersji na PC, czyli Microsoft dotrzymał słowa. O połączeniu tych dwóch usług mówiło się już od dawna i choć miało to nastąpić jakiś czas temu, to dopiero od jutra (18.03 od 22.00) ma to nastąpić. Oznacza to, że gracze opłacający abonament w wersji na komputery osobiste lub Game Pass Ultimate, będą mogli korzystać z naprawdę bogatego katalogu produkcji. I wszystko w ramach jednej subskrypcji.

EA Play w Game Pass na PC

Gracze korzystający z subskrypcji Game Pass, mają naprawdę dobry miesiąc. Poznaliśmy już tytuły nowych gier, które pojawią się jeszcze w marcu, a wcześniej ogłoszono pierwszy „rzut”. Do tego doszło jeszcze połączenie z Bethesda, które dodało do Game Pass dwadzieścia gier od producenta. Patrząc na te wszystkie ruchy, można dojść do wniosku, że Microsoft planuje całkowitą dominację na rynku usług z grami. Potwierdza to także ogłoszenie, że EA Play trafia do Game Pass w wersji na PC. Dzięki temu od jutra gracze będą mogli korzystać z biblioteki ponad 60 nowych gier. Wśród nich znajdą się m.in. „Star Wars Jedi: Fallen Order”, „FIFA 20”, „Titanfall 2”, „Need for Speed Heat” czy serie „Battlefield”, „Madden NFL”, „Command & Conquer” i „The Sims”. To oczywiście nie wszystkie z produkcji, które dostępne są w EA Play, które stało się teraz częścią Game Pass na komputery osobiste.

Zobacz też: Budżet Star Citizen rozkłada na łopatki.

Takiego połączenia usług spodziewaliśmy się już w zeszłym roku, ale obie firmy potrzebowały więcej czasu na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Wygląda na to, że w końcu im się to udało. Grać będzie można na komputerach z systemem Windows 10. Potrzeba będzie do tego aplikacji EA Desktop oraz połączenia kont Xbox Game Pass z EA Play. Potem wystarczy ściągnąć produkcję na dysk i można grać. Game Pass na komputery osobiste kosztuje teraz 39,99 złotych miesięcznie. Wersja Ultimate (konsole, PC, chmura) to koszt 54,99 złotych miesięcznie. W obu przypadkach dla nowych użytkowników pierwszy miesiąc jest w cenie czterech złotych.

Źródło: Microsoft informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy