ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Meizu stawia na HMS

HMS lepszym wyborem od Usług Google? Interesujące doniesienia na temat przyszłości Meizu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

ZTE jakiś czas temu oficjalnie zaprzeczyło, że będzie korzystać z HarmonyOS. Możliwe jednak, że nową platformą jest zainteresowany inny producent smarfonów, czyli Meizu. Tak przynajmniej może wynikać z najnowszych doniesień, które sugerują, że firma ta zamierza zamienić GMS na HMS. Tym samym producent zdecyduje się przenieść nacisk na usługi Huaweia, co biorąc pod uwagę zapowiedziane przejście tej firmy na HarmonyOS i aktualizację do niego urządzeń już dostępnych na rynku w dłuższej perspektywie może nie mieć sensu.

Meizu stawia na HMS

Meizu stawia na HMS

Zgodnie z raportem BaijiahaoBaidu, najnowsza wersja HMS Core 5.0 może wkrótce pojawić się w urządzeniach Meizu. Według pracownika Huaweia chiński producent smartfonów, Meizu, uzyska dostęp do usług HMS Core. Oznacza to, że urządzenia firmy mogą pojawić się zintegrowane z usługami HMS, zamiast usług mobilnych Google, ale nie muszą. Wiadomość została udostępniona na popularnej chińskiej platformy mediów społecznościowych Bilibili. Warto jednak traktować te doniesienia z pewnym przymrużeniem oka, ponieważ ani Huawei, ani Meizu nie zabrały oficjalnego głosu w tej sprawie. 

Zobacz też: Oto Lidia Sobieska, czyli premier Polski na arenie Tekken 7

Jak już wspomniałem we wstępie przejście na HMS w momencie kiedy Huawei chce zaktualizować także starsze smartfony do nowego systemu operacyjnego, nie ma większego sensu, a przynajmniej na pierwszy rzut oka. Nie można bowiem wykluczyć, że Meizu chce się zabezpieczyć przed ewentualną blokadą nałożoną przez USA. Integracja z HMS nie musi bowiem od razu oznaczać porzucenia GMS. Obie te platformy mogą działać na tym samym urządzeniu jednocześnie. Natomiast w przypadku blokady jej skutki dla Meizu byłyby o wiele mniejsze. Dodatkowo możliwe, że firma planuje w przyszłości wydanie także kilku smarfonów z HarmonyOS. Pamiętajcie jednak, że to tylko domysły bazujące na plotce. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy