25 milionów smartfonów z HarmonyOS

ZTE zabiera oficjalne stanowisko wobec plotek dotyczących HarmonyOS na swoich smartfonach

2 minuty czytania
Komentarze

Huawei pracuje nad własnym systemem operacyjnym o nazwie HarmonyOS (HongMeng OS w Chinach) od kilku lat, a firma niedawno ogłosiła zaktualizowany system operacyjny drugiej generacji. Przy okazji producent ogłosił także, że współpracuje z kilkudziesięcioma innymi firmami, które zastosują ten system w swoich urządzeniach. Dość szybko pojawiły się spekulacje, że jednym z nich jest ZTE. Warto bowiem dodać, że producent ten jest w podobnej sytuacji co Huawei jeśli chodzi o sankcje ze strony USA. Przedstawiciel firmy postanowił jednak zabrać głos w tej sprawie.

ZTE bez HarmonyOS

ZTE bez HarmonyOS

Odpowiadając na pytanie inwestorów, dyrektor wykonawczy ZTE wyjaśnił, że firma nie ma planów przyjęcia systemu HarmonyOS firmy Huawei dla swoich smartfonów w 2021 roku. W bieżącym roku firma dokłada starań, aby przyjąć technologię 5G i zjednoczyć swoje oddziały smartfonów, czyli ZTE, Nubia i Red Magic. Huawei wprowadził HarmonyOS w 2019 roku, wkrótce po tym, jak firma otrzymała zakaz korzystania z elementów ekosystemu Google w Androidzie z powodu sankcji nałożonych przez rząd Stanów Zjednoczonych. Wówczas pojawiły się informacje, że oprogramowanie opracowane przez Huaweia może zostać zaadoptowane przez innych chińskich producentów elektroniki, w tym właśnie smartfonów.

Zobacz też: Miliardowy pozew przeciwko Nvidii odrzucony – chodziło o kryptowaluty

Chiński gigant dąży do tego, aby ponad 200 milionów własnych urządzeń Huawei działało z systemem HarmonyOS. Spodziewa się także około 100-200 milionów dodatkowych urządzeń firm trzecich, działających pod jego kontrolą. Pamiętajmy jednak, że HarmonyOS nie jest systemem dedykowanym smartfonom. Tak naprawdę ma on być dostępny na niemal wszystkie kategorie sprzętów. Od komputerów, tabletów, zegarków i smartfonów, po samochody i urządzenia Smart Home. 

Źródło: Gizmochina

Motyw