ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lidia Sobieska Premier Polski Tekken 7

Oto Lidia Sobieska, czyli premier Polski na arenie Tekken 7

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Lidia Sobieska to nowa postać, która pojawi się w Tekken 7 w kolejnej przepustce sezonowej. Jakiś czas temu pojawiła się krótka zapowiedź, która pokazywała postać premier Polski, ale poskąpiono wtedy szczegółów na jej temat. Można było nawet podejrzewać, że w Tekken 7 pojawi się Ciri z Wiedźmina, ale okazało się, że Bandai Namco postawiło na coś zupełnie innego.

Lidia Sobieska w Tekken 7

Trzeba przyznać, że Bandai Namco podeszło do całej sprawy w dość specyficzny sposób. Od dawna mówiło się, że w Tekken pojawi się postać związana z naszym krajem. Wszystko po to, by wyrazić wdzięczność graczom, którzy wspierali firmę, a ta chciała im się jakoś odwdzięczyć. I postanowiła to zrobić w najlepszy możliwy sposób, czyli wprowadzając do produkcji grywalną postać związaną z Polską. Nie zdecydowano się jednak na to, by projekt postaci opierać na kimś z historii naszego kraju, a stworzono ją zupełnie od zera. I tak narodziła się Lidia Sobieska, premier Polski.

Lidia Sobieska musi wziąć udział w Turnieju Króla Żelaznej Pięści, jeżeli chce uchronić Polskę przed siłami Tekken Force. Jest mistrzynią karate, więc nie powinno być z tym dużego problemu. I choć blizna na twarzy trochę przypomina tą, którą miała Ciri, to Lidia Sobieska nie ma z nią nic wspólnego. Za to płynnie mówi w naszym języku. W filmie przedstawiającym postać możemy usłyszeć, że „Musi wygrać w imieniu wszystkich Polaków” czy „Wszystko robi z honorem”. Jej strój także nawiązuje do Polski, bo możemy dostrzec na nim stosowny napis z nazwą kraju. Kolorystycznie także da się zauważyć nawiązania do flagi, a na rękawicach można dostrzec skrzydła, które mogą nawiązywać do tych husarskich.

Zobacz też: Valheim to fenomen, który cały czas zaskakuje.

Premier Polski pojawi się w Tekken 7 już jutro, czyli 23 marca. Bandai Namco zrobiło fanom swojej produkcji z Polski naprawdę miłą niespodziankę. Zobaczymy, jak Lidia poradzi sobie w turnieju.

Źródło: Bandai Namco

Sprawdź najnowsze wpisy