Powrót Apple do Intela?

Intel nie uczy się na błędach – Niebiescy stworzyli całą witrynę drwiącą z Apple M1

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pamiętacie ostatnią akcję marketingową Intela przeciwko układowi Apple M1? Delikatnie mówiąc, nie spotkała się ona z najlepszymi opiniami i to nie tylko ze strony zatwardziałych zwolenników Apple. To jednak zbyt mało, aby zrazić Niebieskich do dalszych działań. Intel stworzył stronę internetową poświęconą wychwalaniu zalet posiadania komputera PC przy jednoczesnym podkreślaniu niedociągnięć najnowszych laptopów Apple. 

Intel stworzył stronę przeciwko Apple M1

Intel stworzył stronę przeciwko Apple M1

Strona Intela jest częścią kampanii Go PC. Utrzymuje ona ten sam poziom, co reszta kampanii: podkreśla więc zalety układów x86 i dyskredytuje ARM. Jakie to zalety? No na przykład możliwość zarządzania misjami kosmicznymi. Serio, to był jeden z pierwszych argumentów Intela w trakcie kampanii. Chociaż tym razem jest nieco bardziej merytorycznie. Z naciskiem na nieco. Jako zalety klasycznych PC-tów są podane: obsługa ekranów dotykowych, wielu ekranów i dostęp do setek gier i aplikacji. Czyli w sumie to samo, co można powiedzieć o komputerach opartych na ARM.

Zobacz też: OnePlus 9R smartfonem dla graczy? Producent każe nam tak sądzić

Uczciwie trzeba jednak przyznać, że krytyka skupia się tu głównie na komputerach z Apple M1. Te jednak były chwalone przez krytyków i konsumentów zarówno za ich wydajność, jak i czas pracy na baterii. Jednak Intel twierdzi, że jego 11-gen procesory Tiger Lake oferują użytkownikom więcej:

W realnym świecie komputer z mobilnym procesorem Intel® Core™ 11. generacji oferuje użytkownikom więcej i mamy prawdziwe badania i wyniki testów, które to potwierdzają. Wiele twierdzeń Apple M1 nie przekłada się na rzeczywiste użytkowanie i wydaje się wątpliwe. W porównaniu z komputerem PC wyposażonym w mobilny procesor Intel® Core™ 11. generacji, MacBook M1 nie ma żadnych zalet.

— Podaje Intel.

Najlepiej jednak będzie jeśli sami wejdziecie na stronę Intela i wyrobicie sobie opinię o tym, co tam się właśnie dzieje.

Źródło: Intel

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy