ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo tablet ze Snapdragonem 870

Xiaomi nie będzie wyjątkowe – Lenovo również pracuje nad tabletem z najwyższej półki

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jakiś czas temu pisałem o nadchodzącym tablecie od Xiaomi, który pod każdym względem wpasowuje się  definicję flagowca. Okazuje się, że Lenovo pracuje nad podobnym urządzeniem, a przynajmniej jeśli chodzi o zastosowaną w nim jednostkę. Chodzi tu bowiem o tablet, którego sercem będzie Snapdragon 870 — czyli lekko okrojona wersja Snapdragona 865 Plus z zeszłego roku, która wciąż jednak oferuje fenomenalną wydajność.

Lenovo tablet ze Snapdragonem 870

Lenovo tablet ze Snapdragonem 870

Lenovo Notebook Product Manager Lin Lin opublikował zrzut ekranu ustawień nadchodzącego tabletu Lenovo. Zdjęcie ujawnia niektóre z kluczowych specyfikacji tego produktu. To właśnie dzięki niemu dowiadujemy się, że sercem urządzenia będzie Snapdragon 870. Układ ten będzie natomiast wspierany przez 8 GB RAM, a przynajmniej jest w przedstawionym wariancie urządzenia. Można się jednak spodziewać konfiguracji mocniejszych lub słabszych. Podobnie sprawa ma się z pamięcią wbudowaną na pliki użytkownika. Ta wynosi 128 GB, jednak nie należy wykluczać wariantów 64 GB lub 256 GB. 

Zobacz też: Gucci sprzedaje wirtualne buty – za pięć „dyszek” poczujesz się jak bogacz

Jeśli chodzi o oprogramowanie, to tablet będzie działał pod kontrolą ZUI 12.5 opartego na Androidzie 11. Niestety, na chwilę obecną to by było na tyle. Warto jednak podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z pewniakami. Nie dość, że informacje te są w formie zrzutu ekranu, to pochodzą od wysoko postawionego pracownika Lenovo. Dodatkowo zostały one opublikowane w oficjalnym kanale informacyjnym firmy. Oczywiście o sukcesie urządzenia zadecyduje głównie jego cena, a jeśli chodzi o wydajność, to nie mamy się czego obawiać. Jednak flagowe tablety to głównie urządzenia multimedialne. Dlatego też istotną kwestią będzie także zastosowany wyświetlacz oraz jakość głośników. Miejmy nadzieję, że producent zdradzi i te aspekty jeszcze przed premierą.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy