ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gucci wirtualne buty

Gucci sprzedaje wirtualne buty – za pięć „dyszek” poczujesz się jak bogacz

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Gucci sprzedaje m.in. buty, ale teraz firma postawiła także na takie… wirtualne. I nie chodzi tutaj o zakup obuwia, które nigdy do nas nie dotrze, a my stracimy tylko pieniądze. Chodzi produkt w Rozszerzonej Rzeczywistości, czyli AR. Można więc zostać posiadaczem wirtualnych butów, które następnie nałoży się na stopy i będzie można sobie zrobić zdjęcie lub nagrać film.

Wirtualne buty Gucci Virtual 25

Gucci wirtualne buty

Nie trzeba znać się na modzie, by wiedzieć, że Gucci to firma znana na całym świecie. Wprawdzie nie każdemu muszą podobać się ich wyroby, ale wkładu w historię mody trudno im odmówić. Teraz firma postanowiła spróbować czegoś nowego i postawiła na Rozszerzoną Rzeczywistość. Produkty czy przedmioty, które można oglądać z wykorzystaniem AR, stają się coraz popularniejsze. Bardzo często korzysta z tego rozwiązania Google, ale tym razem za możliwość posiadania wirtualnego przedmiotu, przyjdzie nam zapłacić.

Wirtualne buty nazwano po prostu Gucci Virtual 25, a można stać się ich posiadaczem za 12,99 dolarów (około 50 złotych). Można je kupić w oficjalnej aplikacji Gucci. Jeżeli ktoś chce odrobinę oszczędzić, to korzystając z aplikacji „Wanna Kicks: AR shoes try on”, zapłaci się za nie 8,99 dolarów, czyli około 35 złotych. I tak, dalej mówimy o wirtualnym produkcie, którego nigdy nie dostaniemy fizycznie. Takie wirtualne buty mogą posłużyć do ożywienia naszych zdjęć, ale w zasadzie na tym kończy się ich użyteczność.

Zobacz też: Jakie są zalety korzystania z sieci 5G?

Produkt został zaprojektowany przez dyrektora kreatywnego marki, czyli Alessandro Michele. Same buty są w jaskrawo zielonym kolorze i z wyraźnym logo producenta na języku. Sam pomysł jest ciekawy, a szczególnie jego wykorzystanie w rzeczywistości. Możliwość wirtualnego przymierzania ubrań nie jest niczym nowym, ale dalej stosunkowo rzadko spotykanym. W aplikacji Gucci można także przymierzać inne buty, które potem da się kupić. W przypadku Gucci Virtual 25 otrzymujemy jedynie wirtualną namiastkę obuwia, którą można się potem pochwalić w mediach społecznościowych.

Źródło: The Verge / Gucci

Sprawdź najnowsze wpisy