Nie da się ukryć, że cheaterzy są prawdziwą plagą w grach sieciowych. Nie bez przyczyny deweloperzy starają się jak najbardziej usprawnić wszelkiego rodzaju zabezpieczenia. Jednym z nich jest Denuvo, które wśród graczy ma wielu przeciwników. Nie da się jednak ukryć, że jest to system ograniczający piractwo. Firma ogłosiła, że z ich rozwiązania Anti-Cheat skorzystają posiadacze konsoli PlayStation 5.

Denuvo na PlayStation 5 pozwoli na swobodną grę sieciową pozbawioną hakerów i oszustów

Denuvo PlayStation 5

Denuvo jest to system, który już od momentu premiery spotkał się z wieloma negatywnymi komentarzami wśród graczy. Według nich ma on znacząco wpływać na jakość produkcji, między innymi poprzez obniżanie wydajności produkcji. Wielu producentów rezygnowało z tego systemu nawet kilka dni po jego implementacji, czego koronnym przykładem jest Doom Eternal. Należy jednak pamiętać, że z Denuvo korzysta wiele popularnych tytułów, a twórcy zabezpieczenia chwalą się, że ich rozwiązanie znajduje się w przeszło 1000 gier. Teraz firma Irdeto podjęła współpracę z koncernem Sony, czego efektem jest możliwość implementacji Denuvo Ani-Cheat w tytułach przeznaczonych na konsolę PS5. Jak wynika z udostępnionych informacji, część deweloperów tworzących gry na PlayStation 5 korzysta już z Denuvo. Niestety nie wyjawiono, o jakie konkretnie pozycje chodzi.

Zobacz także: Qualcomm obiecuje godną odpowiedź na Apple M1

Firma Irdeto zapewnia, że ich system zabezpieczeń dla PS5 został przygotowany w taki sposób, że nie będzie on miał negatywnego wpływu na wydajność gry. Problemów nie powinni mieć również deweloperzy, ponieważ Denuvo nie będzie miało żadnego wpływu na proces tworzenia gry. Tak przynajmniej wynika z zapewnień firmy. Jak nietrudno się domyślić, zabezpieczenie zostało stworzone w głównej mierze z myślą o grach multiplayer. Ma ono chronić produkcje nie tylko przed oszustami, ale również przed atakami hakerów. Należy się jednak spodziewać, że prędzej czy później zabezpieczenia zostaną złamane przez hakerów. Wszak udało się im obejść niemal od razu najnowszą wersję zabezpieczenia w Marvel’s Avengers i Mafia: Definitive Edition. Czy jednak podobnie będzie z Denuvo na PlayStation 5?

Źródło: Irdeto