ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Założyciel Bethesda przejęciu przez Microsoft

Komisja Europejska wyraziła zgodę na zakup ZeniMax Media przez Microsoft

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Microsoft to bardzo duża firma, która ma w posiadaniu m.in. markę Xbox. Nie da się ukryć, że gigant wiąże z nią ogromne nadzieje, dlatego nic dziwnego, że ciągle inwestuje w jej rozwój. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft chce wykupić ZeniMax Media, czyli spółkę, do której należy m.in. Bethesda Softworks. Dziś wyszło na jaw, że nic już nie stoi na przeszkodzie, by transakcja została sfinalizowana.

ZeniMax Media jest już w zasadzie w rękach Microsoftu – Komisja Europejska wydaje zgodę

ZeniMax Media Microsoft zakup

Aby kupić spółkę ZeniMax Media, Microsoft musiał wyłożyć na stół aż 7,5 miliarda dolarów. W przypadku tak dużych transakcji, na ich zawarcie najpierw muszą wyrazić zgodę odpowiednie organy. W Stanach Zjednoczonych jest to Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, a w Europie – Komisja Europejska. USA wyraziło aprobatę już wcześniej, a teraz swoje „trzy grosze” dołożyła Europa. Według Komisji Europejskiej nie ma podstaw do zablokowania transakcji, co oznacza, że jeśli żadna ze stron się nie wycofa, to dojdzie ona do skutku.

Zobacz także: Pad Xbox Series X nie reaguje na dotyk? Spokojnie, Microsoft już się tym zajmuje

Na razie nie wiadomo, kiedy Microsoft ogłosi przejęcie ZeniMax Media już oficjalnie, ale niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu. Kiedy zakup zostanie sfinalizowany, to do portfolio Xboxa dołączy aż 8 nowych studiów, w tym m.in. Bethesda Softworks, id Software, MachineGames i Tango Gameworks. Jak na razie nie wiadomo, jakie są plany Microsoftu związane z przejęciem, choć z pewnością możemy się spodziewać, że wiele istniejących gier tych studiów trafi do biblioteki Xbox Game Pass. Naturalnie nadchodzące tytuły również powinny debiutować w tej usłudze w dniu swojej premiery. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać, aż Microsoft zabierze głos i wyjaśni wszelkie niewiadome.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy