ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kontroler Xbox Series X problem

Pad Xbox Series X nie reaguje na dotyk? Spokojnie, Microsoft już się tym zajmuje

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Jeżeli nowy pad do Xbox Series X nie reaguje, kiedy wciska się któryś z przycisków, to najprawdopodobniej trafiliście na wadliwy egzemplarz. Niewykluczone jednak, że nie jest to wada fabryczna, a związana z softem. Microsoft jest świadomy występujących problemów i ma już nad nimi pracować. Czy to syndrom wieku dziecięcego, a może rzecz, do której gracze muszą się już przyzwyczaić?

Pad Xbox Series X nie reaguje na dotyk

pad Xbox Series X nie reaguje

Ostatnio coraz głośniej robi się o problemach, które występują z kontrolerami do konsol. Od dawna znany jest problem z dryfującymi kontrolerami w Joy-Conach do Nintendo Switch. Jakiś czas temu pojawił się podobny problem w kontrolerach do PlayStation 5, czyli DualSense. Tam po kilkuset godzinach grania miał pojawiać się problem z tym, że lewa gałka zaczynała dryfować, czyli postać w grze poruszała się bez ingerencji użytkownika. Mówiło się nawet o pozwie zbiorowych, ale szanse na powodzenie tego pozwu są raczej nikłe. Sony ponoć bez problemu wymienia kontrolery, które są na gwarancji.

Teraz okazuje się, że problem ma także pad do Xbox Series X, który nie reaguje na dotyk niektórych przycisków. Gracze zauważyli, że najwięcej problemów mają z przyciskiem Y, który czasem reaguje z opóźnieniem, a czasem w ogóle tego nie robi. Microsoft jest jednak świadom tego problemu i aktywnie ma pracować nad jego rozwiązaniem. Niestety, ale nie wiemy, co stoi za taką deklaracją i czy problem leży po stronie urządzenia, a może oprogramowania.

Zobacz też: Czy nowe Assassin’s Creed zabierze nas do Japonii?

Microsoft wie o problemie i zachęca też do tego, by pomocy szukać na stronie supportu firmy. Warto zaznaczyć, że problem z kontrolerem nie występuje w każdym przypadku i niekoniecznie musi objawiać się od razu. Użytkownicy czasem mają także problem z tym, by od razu sparować urządzenie z konsolą. Można więc powiedzieć, że każdy z producentów konsol, mierzy się z podobnymi kłopotami związanymi z kontrolerami. Graczom pozostaje jedynie czekać, aż firmy się z nimi uporają.

Źródło: Microsoft / The Loadout

Sprawdź najnowsze wpisy