iMac Pro Apple

iMac Pro niedługo zniknie ze sklepu Apple – firma szykuje się na coś nowego

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

iMac Pro niedługo zniknie ze sklepu Apple, a już teraz nie można go dowolnie konfigurować. W sprzedaży dostępny jest jedynie komputer, który został przygotowany przez firmę, ale i jego dostępność może niedługo być problemem. Wygląda na to, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia następcy iMac Pro lub też całkowicie zrezygnuje ze swojego rozwiązania.

iMac Pro niedługo zniknie

iMac Pro Apple koniec

Przyzwyczailiśmy się do tego, że sprzęty Apple do tanich nie należą. Ich komputer all-in-one, czyli iMac Pro, także sporo kosztuje. Obecnie można jeszcze kupić ostatnie sztuki urządzenia, a tak przynajmniej napisano na oficjalnej stronie producenta. W Polsce iMac Pro wyceniono na 23 999 złotych i nie ma możliwości zmiany jego konfiguracji. Dostaje się więc produkt taki, jaki przygotował producent. I jeżeli komuś zależało na tym konkretnym modelu, a wstrzymywał się z zakupem, to teraz powinien się pośpieszyć.

iMac Pro niedługo zniknie ze sprzedaży i wygląda na to, że kolejne modele nie będą już produkowane. Możliwe, że Apple przygotowuje się do odświeżenia całej serii lub też zwyczajnie z niej zrezygnuje. Może się okazać tak, że firma zmieni nazewnictwo i zamiast Pro, pojawi się po prostu iMac 2021 w kilku wariantach. Ostatnio Apple zaprezentowało swój autorski procesor M1, a to może oznaczać, że jakaś jego wersja pojawi się właśnie w nowej serii iMac-ów. Cóż, teraz pozostaje tylko czekać, ale osoby, które zwlekały z zakupem iMac-a Pro, powinny się pośpieszyć, jeżeli dalej im na tym sprzęcie zależy.

Zobacz też: Premiera Xiaomi Mi 10S coraz bliżej.

Specyfikacja iMac Pro

  • 10-rdzeniowy procesor Intel Xeon W 3,0 GHz
  • Turbo Boost do 4,5 GHz
  • 32 GB pamięci RAM ECC 2666 MHz, możliwa konfiguracja z nawet 256 GB
  • 1 TB pamięci masowej SSD
  • Procesor graficzny Radeon Pro Vega 56 z 8 GB pamięci HBM2
  • Ethernet 10 Gb
  • Cztery porty Thunderbolt 3
  • 27-calowy wyświetlacz Retina 5K P3 o rozdzielczości 5120 na 2880 pikseli

Źródło: Apple

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy