Osoby korzystające z usług Vectry nie mają dziś łatwego życia. W całym kraju dochodzi do awarii m.in. internetu – ich liczba jest ogromna. Firma poinformowała o zaistniałej sytuacji w swoich mediach społecznościowych, ale jedynie zdenerwowała tym ludzi.

Ogromna liczba awarii internetu – Vectra próbuje sobie poradzić z problemem

ogromna liczba awarii internetu

Niemal w samo południe Vectra poinformowała na swoim facebookowym profilu o możliwych problemach z dostępem do usług. Nasi technicy pracują już nad usunięciem awarii. Przepraszamy za niedogodności – napisała administracja profilu operatora w… komentarzu do posta o zupełnie innej tematyce. Wzbudziło to złość części internautów, którzy sugerują, że przydałoby się osobne oświadczenie w tej sprawie. Klienci Vectry skarżą się również na brak możliwości kontaktu z dostawcą usług.

Dane z serwisu Downdetector pokazują, że najwięcej zgłaszanych awarii ma miejsce w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Bytomiu, Krakowie, Chorzowie, Katowicach i we Wrocławiu. Aż 93% zgłoszeń dotyczy problemów z internetem stacjonarnym. 3% zgłaszających wskazuje na problemy z internetem mobilnym, a 2% na awarię całego systemu.

Czytaj także: Paramount+ to nowa platforma VOD, gdzie zobaczymy m.in. Mission Imposible 7

Liczba zgłaszanych awarii zaczęła gwałtownie rosnąć dzisiaj ok. godziny 11. O godzinie 12:45 w serwisie Downdetector odnotowano ich aż 10 189. W kolejnych minutach ta liczba zaczęła natomiast maleć.

źródło: facebook.com/cyfrowavectra, Downdetector.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.