Paramount+ wystartuje już 4 marca, ale nowa platforma VOD w Polsce się tego dnia jeszcze nie pojawi. Premiera nowego serwisu streamingowego pokazuje, że na rynku VOD zaczyna robić się naprawdę ciasno. Mamy Netflix, HBO Go, które zmienić ma się w HBO Max, ale jest także Amazon Prime Video czy Disney+. Do tego dochodzą jeszcze Ipla czy Player. Czy jest miejsce na kolejnego gracza?

Paramount+ – nowe VOD już w marcu

Paramount Plus

Już niedługo może dojść do sytuacji, że chcąc oglądać wszystkie nowości, które nas interesują, trzeba będzie wykupić sześć lub siedem subskrypcji. Teraz także warto wybierać świadomie i nie kupować dostępu do wszystkiego, jeżeli w ofercie konkretnego VOD nie ma nic, co nas interesuje. Patrząc na to, co będzie umieszczał w swojej ofercie Paramount+ można dojść do wniosku, że na rynku pojawił się nowy, mocny gracz. Platforma ma bowiem umieszczać w swoim serwisie premiery kinowe i to już 45 dni po tym, jak zadebiutują na dużym ekranie. Mowa tutaj o takich tytułach, jak „Mission Imposible 7” czy „Ciche miejsce 2″. Warto dodać, że firma ma jeszcze prawa do nowego Bonda („No time to die”), ale o tym, czy produkcja pojawi się na Paramount+ nie poinformowano.

Wiele zapewne będzie zależało od tego, jak dalej będzie wyglądała sytuacja kin i tego, czy będą otwierane. Jeżeli sprzedaż biletów nie będzie satysfakcjonująca, to możemy się spodziewać, że duże premiery będą pojawiały się takich właśnie serwisach VOD coraz częściej i coraz szybciej. I to byłaby dobra wiadomość dla nas, gdyby Paramount+ miał pojawić się w Polsce.

Zobacz też: Tak prezentuje się nowy Samsung Galaxy M62 – to może być hit.

Gdzie pojawi się Paramount+ i ile kosztuje

Paramount Plus cena

Premiera Paramount+ odbędzie się już 4 marca, ale na początku platforma zadebiutuje tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz krajach Ameryki Łacińskiej. W marcu ma jednak pojawić się także w Europie, ale na początku jedynie w krajach skandynawskich. Wtedy także zadebiutuje w Australii, ale o innych rynkach jeszcze nie poinformowano. Niewykluczone, że ze względu na kwestie licencyjne, platforma w ogóle nie zadebiutuje w Polsce. W końcu produkcje Paramount pojawiają się na innych platformach VOD, a uruchomienie takiego serwisu na nowym rynku do tanich rzeczy nie należy.

Ile kosztuje miesięczny dostęp do usługi? W Stanach Zjednoczonych trzeba za niego zapłacić 4,99 dolarów miesięcznie, czyli około 18 złotych. Wersja Premium usługi została wyceniona na 9,99 dolarów, a więc około 37 złotych. Cena wydaje się przyzwoita, bo na platformie będzie czekało na widzów całkiem sporo dobrych rzeczy. Oczywiście, jeżeli Paramount+ zadebiutuje w Polsce, co dalej nie jest pewne, cena zapewne będzie wyższa. Nie podano jeszcze, jakiej jakości będą prezentowane na platformie treści i czy z czasem pojawią się filmy w np. 4K. Wersja Premium ma oferować dostęp do większej liczby kanałów telewizyjnych, pakietów sportowych i informacyjnych.

Filmy i seriale na Paramount+

Paramount Plus

Netflix stawia na swoje autorskie produkcje i to samo robi HBO Max. Paramount+ także będzie serwował głównie rzeczy, które sam wyprodukował lub ma w swoim katalogu. Czego możemy się spodziewać? Możemy liczyć na całą serię filmów „Mission Impossible”, czy wszystkie części „Ojca Chrzestnego”. Do tego dojdą takie klasyki, jak „Forrest Gump”, „Top Gun”, seria „Indiana Jones”, ale i „Transformers”. Oczywiście mają pojawiać się także nowe produkcje, które będą tworzone specjalnie pod platformę. Pojawi się m.in. nowa wersja serialu „Fraiser”, ale także i „Włoskiej Roboty” czy „Fatalnego zauroczenia”. Ma też pojawić się coś, co będzie spin-offem „Ojca Chrzestnego” oraz adaptacją gry komputerowej „Halo”.

Nie zabraknie także seriali, bo na platformie pojawią się „Star Trek”, „Dexter”, „Killing Eve”, „The Handmaid’s Tale”, „Criminal Minds”, „Billions”, „NCIS”, „The Good Fight”, „Inside Amy Schumer”. Pojawi się także nowy „Star Trek: Strange New Worlds”, który ma być wprowadzeniem do „Discovery”. Widać więc, że Paramount+ będzie miał dość bogatą bibliotekę filmów oraz seriali, ale na pełną ich listę trzeba jeszcze chwilę poczekać. Nie zmienia to jednak tego, że platforma zapowiada się ciekawie. W Polsce dalej czekamy na debiut Disney+ czy HBO Max, które mają pojawić się jeszcze w tym roku. Czy dołączy do nich także Paramount+? Zobaczymy.

Źródło: WirtualneMedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.