O tym, że Samsung Display produkuje składane panele na zamówienie firm zewnętrznych, wiadomo już od jakiegoś czasu. Pierwsze plotki sugerowały, że dotyczy to chińskiej trójcy, czyli Oppo, Vivo i Xiaomi. Okazuje się jedna, że tylko Oppo i Xiaomi współpracują z Koreańczykami. Zamiast Vivo mamy tu natomiast Google. To natomiast oznacza, że niedługo będziemy mogli poznać składanego Pixela. 

Składany Pixel z ekranem Samsunga

Składany Pixel z ekranem Samsunga

Według raportu TheElec, smartfony od tych wyżej wymienionych marek będą miały swoją premierę jeszcze w tym roku. Raport twierdzi, że panel OLED dla Oppo posiada konstrukcję pionową, czyli składaną od góry do dołu. Ten wyświetlacz ma rozmiar 7,7 cala po rozłożeniu, podczas gdy zewnętrzny wyświetlacz będzie miał rozmiar od 1,5 do 2 cali. Zapowiada się więc odpowiednik Galaxy Z Flip ze stajni Oppo, jednak ze znacznie większym ekranem. Konstrukcje Samsunga oferują bowiem ekrany 6,7-calowe. W przypadku Xiaomi mowa jest o panelu składanym w poziomie. Ten również zaoferuje wyższą przekątną, bo sięgającą aż 8,03-cala. Pamiętajmy jednak, że o rozmiarze ekranu decydują głównie jego proporcje, a nie sama przekątna. 

Zobacz też: Top 10 najpopularniejszych aplikacji na telewizory Samsung Smart TV

Tymczasem Google również zwróciło się do firmy z prośbą o opracowanie składanego panelu OLED o rozmiarze około 7,6 cala. Niestety, nie wiadomo jak ma się on składać. Z drugiej strony ostatni wyciek interfejsu dla Pixela 6 zdaje się rzucać na sprawę nieco więcej światła. Przygotowanie go pod duży ekran pokrywa się z doniesieniami o 7,6-calowym panelu. Umieszczenie przycisków na dole może natomiast oznaczać konstrukcję składaną w pionie. To jednak jedynie poszlaki. Nie należy na tej podstawie zakładać, że Pixel 6 na pewno będzie smartfonem składanym.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.