zte axon 20 5g pierwszy aparat pod ekranem opinie recenzje

ZTE szykuje drugą generację aparatu pod ekranem ze… skanowaniem twarzy w 3D

2 minuty czytania
Komentarze

Po wielu prototypach i zapowiedziach w końcu poznaliśmy pierwszego smartfona z aparatem pod ekranem. Wyścig wygrało ZTE i… pierwsze recenzje tego rozwiązania w Axon 20 5G były kiepskie. Mimo wszystko firma nie zamierza się poddawać i już szykuje drugą generację swojego produktu. Wraz z nią Chińczycy chcą zmieścić kolejne czujniki i… emitery światła. Tym razem ZTE chce poniekąd zmierzyć się z Apple.

Skanowanie twarzy w 3D i aparat selfie drugiej generacji – ZTE chce zmieścić wszystko pod ekranem

zte aparat pod ekranem drugiej generacji face id

W ramach MWC w Szanghaju, które będzie trwać przez 3 dni od 23 lutego, ZTE chce pokazać wspomniane technologie. Potwierdzając, że firma jest oparta na innowacjach, mamy ujrzeć nową generację aparatów pod ekranem. Oczywiście największych zmian oczekujemy względem jakości wykonywanych zdjęć i filmów. Niemniej to nie wszystko, co Chińczycy szykują. Drugim elementem ma być zestaw do skanowania obiektów w 3D za pomocą światła. To naturalnie nawiązanie do technologii, która jest wykorzystywana w ramach biometrii i rozpoznawania twarzy w 3D. Tym sposobem mówimy o Face ID ukrytym pod ekranem – bez ogromnego wycięcia. O ile brzmi to świetnie, tak naturalnie wciąż mamy z tyłu głowy jakość, którą oferował ZTE Axon 20 5G.

Zobacz też: Chrome OS wyprzedza macOS! Jednak nie wina w tym Apple i ich straty.

Niemniej nie zapowiada się na razie, abyśmy mieli ujrzeć smartfona wyposażonego w obie technologie. ZTE chce się skupić na tę chwilę na aparatach i to właśnie one mają trafiać pod ekran w nowym wydaniu. Tymczasem nowy system biometryczny jest zaplanowany w ramach bliżej nieokreślonych czasowo modeli. Przy okazji na MWC możliwe, że poznamy ZTE Axon 30 Pro z aparatem 200 MPx od Samsunga.

Źródło: GSM Arena

Motyw