Telefony z tylnymi aparatami o rozdzielczości 100 MPx są dostępne już od ponad roku. Jednak te przednie zatrzymały się na rozdzielczości 44 MPx jeśli chodzi o rekordzistę. To jednak wkrótce ulegnie zmianie. Według nieocenionego Digital Chat Station aparat z rozdzielczością powyżej 100 MPx niedługo zagości także na froncie urządzenia. Co prawda nie podał on, kto będzie jego producentem, jednak można się spodziewać, że chodzi tu o jednego z chińskich gigantów. Do najbardziej prawdopodobnych typów należą tu OPPO, Vivo, Xiaomi lub ZTE.

Przedni aparat 100 MPx

Przedni aparat 100 MPx

Oczywiście nie zamierzam tu oceniać sensowności takiego ruchu. Warto jednak podkreślić, że taki aparat niesie ze sobą spore wyzwania. Optyka w nim musi być dostosowana właśnie do zdjęć tego typu. Co więcej, olbrzymie rozmiary sensora będą musiały przekładać się na duże ramki, lub gigantyczne wcięcie. Ewentualnie może to być aparat wysuwany, jednak sam moduł również będzie całkiem słusznych rozmiarów. Ostatnią opcją jest aparat tylny obrotowy. Zupełnie tak, w Samsungu Galaxy A80. W takim wypadku jednak trudno tu o jednak mówić o dedykowanym przednim aparacie. Dlatego też ten wariant raczej bym odrzucił. 

Zobacz też: Osoby wykupujące PlayStation 5 na sprzedaż skarżą się, że ludzie ich nie lubią

Czy to oznacza, że czekają nas aparaty z dwoma aparatami 108 MPx? Jeden z przodu, a drugi z tyłu? Owszem, to możliwe. Jednak nie należy tu wykluczać wariantu 108 MPx na froncie i 200 MPx z tyłu urządzenia. Dzięki nowym procesorom i czujnikom Samsunga takie podejście jest już realne. ZTE Axon 30 Pro ma być pierwszym smartfonem z tak gigantycznym sensorem na plecach. Nie sądzę jednak, aby był również pierwszym urządzeniem z aparatem selfie 108 MPx. Producent już by się tym pochwalił.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.