Nie tak dawno temu odbyła się premiera rodziny Galaxy S21. Wchodzące w jej skład smartfony zostały przyjęte bardzo ciepło, czemu zresztą trudno się dziwić. Niestety jedna z aktualizacji sprawiła, że działające na bazie Exynosa 2100 egzemplarze Galaxy S21 i Galaxy S21 zaczęły się rozładowywać znacznie szybciej niż zwykle. Samsung był świadom problemu i wygląda na to, że już się z nim uporał w najnowszym uaktualnieniu.

Nadmierne zużycie baterii w Samsungu Galaxy S21 i Galaxy S21 Plus naprawione – a przynajmniej na to wygląda

Galaxy S21 nadmierne zużycie baterii aktualizacja

Aktualizacje mają to do siebie, że zawsze mogą coś zepsuć, ale mogą też coś poprawić. Poprzednia pomieszała co nieco w kwestii zużycia baterii, ale najnowsza oznaczona ciągiem znaków G99xBXXU1AUB6 poprawia błędy poprzednika. A przynajmniej według niektórych użytkowników popularnego forum XDA-Developers.

Zobacz także: 200 złotych taniej przy dużych zakupach w sklepie Huawei – mamy dla was specjalne kody

Jeśli więc wasze egzemplarze Galaxy S21 lub Galaxy S21 Plus rozładowują się zbyt szybko, to koniecznie zainstalujcie najnowszą aktualizację, o ile oczywiście już do was trafiła. Uaktualnienie waży 257,34 MB i jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy dostaną je w tym samym czasie. Warto wspomnieć, że prócz poprawek błędów, w oprogramowaniu zawarto też lutowe udoskonalenia zabezpieczeń. A wy zauważyliście problemy z baterią na swoich egzemplarzach Galaxy S21 lub Galaxy S21 Plus? Jeśli tak, to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.