Aktualizacje aplikacji są o tyle istotne, że nie oferują wyłącznie nowych funkcjonalności, ale w głównej mierze naprawiają odkryte bolączki. Łatanie takich problemów stało się czymś naturalnym, choć użytkownicy iOS mogli przypuszczać, że Google stworzyło już idealne aplikacje. Otóż od zeszłego roku praktycznie żaden z kluczowych programów od Amerykanów nie otrzymał nowej wersji w App Store. Naturalnie równolegle w Sklepie Play pojawiało się wiele poprawek. Niemniej Google uznało, ze czas przerwać milczenie – YouTube na iOS doczekał się aktualizacji.

Google od poprzedniego roku nie aktualizowało aplikacji na iOS – YouTube przełamuje ten cykl

YouTube z lepszą obsługą hasztagów

Naturalnie potraktujcie ironicznie kwestię idealnych aplikacji. YouTube otrzymał nową wersję na iOS (15.49.6, wcześniej 15.49.4) z opisem zmian typowym dla Google:

Fixed bugs, improved performance, drank way too much coffee 

Nowości z App Store dla YouTube

Tym sposobem najwidoczniej Google było już zmuszone do wdrożenia krytycznych poprawek dla YouTube”a. Naturalnie pojawia się pytanie, dlaczego firma przestała aktualizować swoje aplikacje? W końcu wiele innych nadal nie poznało 2021 roku. Naturalnie ma to przełożenie na nowe zasady Apple dotyczące polityki prywatności, która pośrednio wymusza na programistach możliwość wyboru przez użytkownika ograniczenia profilowania.

Zobacz też: Google też myśli o tym, aby zadbać o prywatność użytkowników.

Mając nadzieję, że Google udało się dostosować do nowych wymagań Apple, czekamy na kolejne aktualizacje. W końcu taki Chrome na iOS jest technologicznie daleko w tyle w stosunku do innych platform. Powoli nie jest to tylko kwestia niedostępności nowych rozwiązań, ale w głównej mierze szansa na zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników.

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.