cyberprzestępcy obrali na cel przedsiębiorców

Cyberprzestępcy obrali sobie na cel przedsiębiorców – tak wygląda oszustwo

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Poruszając się w internecie, warto zachować ostrożność ze względu na mnogość oszustw. Tym razem cyberprzestępcy obrali na cel przedsiębiorców, a konkretnie prywatne dane znajdujące się na ich komputerach. CERT Polska pokazał, jak wyglądają ich działania. Warto się z tym zapoznać, by nie dać się nabrać i uniknąć potencjalnych szkód.

Cyberprzestępcy obrali na cel przedsiębiorców – uważajcie na takie wiadomości

Prowadzisz firmę lub zajmujesz się sprzedażą? Uważaj! Ostrzegamy przed kampanią mailową kierowaną do przedsiębiorstw,…

Posted by CERT Polska on Friday, February 12, 2021

Oszuści prowadzą obecnie kampanię mailową skierowaną do firm. Ich cel jest prosty – zainfekowanie komputerów szkodliwym oprogramowaniem AgentTesla, które pomoże im zdobyć prywatne dane znajdujące się na urządzeniach.

Cyberprzestępcy wysyłają do przedsiębiorstw maile z informacją o rzekomym dostarczeniu lub zamówieniu towaru. Oczywiście nie zdradzają przy tym swojej prawdziwej tożsamości. Zamiast tego podszywają się pod podmioty, które naprawdę istnieją na rynku i świadczą określone usługi.

Do wiadomości załączany jest plik w formacie RAR. Znajduje się w nim plik wykonywalny pobierający złośliwe oprogramowanie z rodziny AgentTesla. Ostatecznym celem jest pozyskanie wrażliwych informacji z zainfekowanej maszyny oraz zdalny dostęp do komputera ofiary – wyjaśnia CERT Polska.

Czytaj także: Glukometr w Apple Watch Series 7 bez nakłuwania? Firma ma technologię

Warto zachować czujność, bo konsekwencje pobrania pliku załączonego do maila przez cyberprzestępców mogą być bardzo poważne. Podejrzane wiadomości i załączniki można zgłaszać na stronie CERT.

źródło: CERT Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy