ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
BOE - micro OLED w 2021 roku

Apple i TSMC muszą się pośpieszyć – BOE zaprezentuje micro OLED jeszcze w tym roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Apple i TSMC pracują nad nowym typem ekranów, czyli micro OLED. Technologia ta pozwala na osadzenie diod organicznych bezpośrednio na waflu krzemowym. To natomiast pozwoli na znaczne ograniczenie masy, grubości, zużycia energii, czy generowanego ciepła. Jako że ekrany te mają domyślnie trafić do zestawów AR i VR, to są to cechy wręcz niezbędne. Sęk w tym, że kiedy dwaj giganci opracowują technologię, to chińskie BOE przygotowuje się do wprowadzenia takiego rozwiązania na rynek. Premiera chińskich micro OLED będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

BOE – micro OLED w 2021 roku

BOE - micro OLED w 2021 roku

Warto dodać, że nie ma tu najmniejszej mowy o stosowaniu nieczystych zagrywek, czy kopii uprzedzających. BOE rozwija technologię micro OLED od 2018 roku poprzez swoją spółkę zależną Kunming BOE Display Technology. Ponad wyżej wspomnianymi zaletami tego rozwiązania jest jeszcze jedno, niezwykle istotne właśnie dla VR. Otóż zastosowanie jako podłoża wafla krzemowego pozwoli na zmniejszenie pojedynczych diod aż dziesięciokrotnie. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać wręcz niesamowitą rozdzielczość obrazu co w przypadku VR ma olbrzymie znaczenie. Dodatkowo widoczne przestrzenie między pikselami nawet jeśli nie znikną, to staną się znacznie mniej widoczne. Ponadto panel micro OLED ma być także zdolny do szybszej reakacji, od swojego większego odpowiednika.

Zobacz też: Specyfikacja Samsunga Galaxy A52 w Sieci. Czego się spodziewać?

Oprócz BOE LG Display również pracuje nad tym nowym typem paneli przeznaczonych dla urządzeń AR/VR. Z kolei Samsung Display, jeden z wiodących na świecie, nie ujawnił jeszcze żadnego z produktów micro OLED do tej pory. Możliwe, że firma skupia się głównie na technologii micro LED, która mimo podobnej nazwy opiera się na zupełnie innych założeniach. Mimo to, kiedy Apple już zaprezentuje swój panel, to będzie to już dobrze znana dla rynku technologia.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy