Xiaomi za 1500 USD?

Szef Xiaomi chce wiedzieć, jak dużo jesteśmy w stanie zapłacić za smartfony z logo marki

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Oczywiście nie my, czyli redakcja Android.com.pl, a my wszyscy, czyli użytkownicy smartfonów. W końcu przekroczyliśmy barierę cenową 1000 dolarów dla smartfonów kilka lat temu. No, a przynajmniej niektórzy z nas, bo sam jako górną granicę postawiłem sobie 1000, ale PLN i podejrzewam, że nie jestem w tym osamotniony. Świat się jednak zmienia, a smartfony drożeją, nawet te od Xiaomi. I będą jeszcze droższe, jeśli odpowiemy twierdząco na pytanie szefa firmy. Brzmi ono następująco: czy jesteśmy w stanie zapłacić 1500 USD za smartfon od Xiaomi?

Xiaomi za 1500 USD?

Xiaomi za 1500 USD?

Lei Jun, dyrektor generalny Xiaomi za pomocą portalu weiboo zapytał fanów marki, czy byliby skłonni kupić telefon za 1500 dolarów. Biorąc pod uwagę, że urządzenia takie jak Galaxy Z Fold 2 są o wiele droższe, to pytanie to nie jest aż tak oderwane od rzeczywistości. Oczywiście warto tu podkreślić, że kwota ta przekłada się na 5 800 PLN, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę kurs z momentu pisania tej wiadomości. Warto tu podkreślić, że przelicznik jest z juanów, a nie dolarów, ponieważ to właśnie odnośnie tej waluty zostało zadane pytanie.

Zobacz też: Nie będziesz musiał sięgać po smartfona – integracja Chrome OS z Androidem idzie o krok dalej

Szef Xiaomi pyta również, jak powinno wyglądać Xiaomi za 1500 USD. No cóż, firma ma bardzo wiele intrygujących patentów w swoich szufladach. Możliwe więc, że w pierwszej kolejności powinna do nich zajrzeć. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe doniesienia możliwe, że chodzi tu o składanego smartfona. Pojawiają się także głosy, że może to być coś pokroju komercyjnej wersji Mi Mix Alpha z najnowszym Snapdragonem 888. Jednak to jest bardziej myślenie życzeniowe, niż oparte na tym, jak ten smartfon ma wyglądać. Jeśli bowiem dosłownie potraktujemy komunikat szefa firmy, to tak na dobrą sprawę on sam tego nie wie. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy