PWA instalowane jak aplikacje natywne

Nie będziesz musiał sięgać po smartfona – integracja Chrome OS z Androidem idzie o krok dalej

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Integracja Chrome OS i Androida stoi na niezłym poziomie. O ile używamy odpowiednich aplikacji na obydwu systemach. Właściwie to one łączą ze sobą dane z obydwu platform, a nie bezpośrednia komunikacja komputera ze smartfonem. Pod wieloma względami o wiele lepiej wypada integracja Androida z… Windowsem 10. Oczywiście to również wymaga zewnętrznych programów, jednak daje szersze możliwości. Na szczęście Google pracuje nad tym, aby to zmienić.

Integracja Chrome OS i Androida

Integracja Chrome OS i Androida

Wszystko dzięki opcji określanej jako Phone Hub. Ta umożliwia niejako sterowanie funkcjami smartfona z poziomu Chromebooka. Tym samym pozwala na zarządzanie połączeniami telefonicznymi i ich wykonywanie. Dodatkowo pisanie wiadomości SMS nie będzie już wymagało parowania ze sobą aplikacji wiadomości w Androidzie i Chrome OS. Można nawet włączyć lub wyłączyć niektóre ustawienia bezpośrednio z poziomu komputera, dzięki czemu działa jak zdalne sterowanie telefonem. Dzięki nowej funkcji przeglądarki zachowują się tak, jakby miały wspólną historię, co tylko ułatwia pracę.

Zobacz też: Messenger na Oculusa – rozmawiaj ze znajomymi w VR

Warto tu podać przykład takiego zastosowania. Wyobraźcie sobie, że jesteście w podróży, a Wi-Fi w pociągu działa strasznie. Wystarczy więc uruchomić hot-spot w smartfonie z poziomu komputera. Nawet nie musimy sięgać do kieszeni. Przy okazji nie trzeba tego robić, kiedy przychodzą do nas SMS-y, lub połączenia głosowe. Jednocześnie możemy stale monitorować poziom naładowania smartfona, tak aby go przypadkiem nie rozładować nadto podczas udostępniana internetu. Po zakończonej pracy można natomiast je wyłączyć z poziomu laptopa. Phone Hub jest obecnie dostępny w kanałach Dev i Cannary. Jest więc szansa, że za kilka tygodni zawita także w kanale beta, a stamtąd już prosta droga do stabilnej wersji Chrome OS. 

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy