YouTube Premium z dostępem do Stadia Pro

Google kończy z produkcją gier na Stadia – firma wydała oświadczenie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google wycofuje się z tworzenia własnych gier dla Stadii. Gigant zamyka studia w Montrealu i Los Angeles, a weteran branży Jade Raymond, którego Google zatrudnił, by kierował działem rozwoju gier, odchodzi z firmy. Czy to oznacza koniec Stadii? Nic z tych rzeczy. To raczej kwestia zmiany strategii firmy. Wiceprezes i dyrektor generalny Stadia Phil Harrison napisał we wpisie na blogu, że Google będzie nadal inwestować w usługę. 

Google kończy z produkcją gier na Stadia

Google kończy z produkcją gier na Stadia

Warto zacząć od oficjalnego oświadczenia Google w tej sprawie:

Tworzenie najlepszych w swojej klasie gier od podstaw wymaga wielu lat i znacznych inwestycji. Koszty takiego działania natomiast rosną wykładniczo. Biorąc pod uwagę nasze skupienie na rozbudowie technologii Stadia, jak również pogłębianiu naszych partnerstw biznesowych, zdecydowaliśmy, że nie będziemy dalej inwestować w dostarczanie ekskluzywnych treści od naszego wewnętrznego zespołu deweloperskiego SG&E [Stadia Games and Entertainment], poza jakimikolwiek planowanymi w najbliższym czasie grami.

Firma otworzyła swoje pierwsze studio Stadia w Montrealu w 2019 roku. Niedługo potem nabyła ona Journey to the Savage Planet aby wzmocnić zespół. Studio w Los Angeles powstało natomiast w marcu ubiegłego roku. Harrison zaznaczył, że większość członków zespołu przejdzie na inne stanowiska w Google. Nie stracą więc pracy. Samo SG&E wydało do tej pory kilka ekskluzywnych gier Stadia, w tym Orcs Must Die! 3, Outcasters i Submerged: Hidden Depths.

Zobacz też: Pęk kluczy iCloud już dostępny jako rozszerzenie do Google Chrome

Według Harrisona Google wierzy, że współpraca z deweloperami i wydawcami w celu wprowadzenia gier innych firm na platformę jest najlepszą drogą do zbudowania Stadii jako długoterminowego, zrównoważonego biznesu. W listopadzie dyrektor ds. gier w Stadii, Jack Buser, powiedział, że w przygotowaniu jest 400 gier dla usługi. Ekskluzywne tytuły Stadii są w trakcie opracowywania przez takie studia jak Harmonix i Supermassive. Jak widać, sama Stadia ma się wciąż bardzo dobrze.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy