Pęk kluczy iCloud to darmowy menadżer haseł dostępny na kompatybilnych urządzeniach z ekosystemu Apple. Dotychczas oprogramowanie nie wychodziło poza produkty giganta z Cupertino, ale dziś, dość niespodziewanie, Pęk kluczy iCloud zadebiutował jako rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome. Dodatek można pobrać zupełnie za darmo.

Pęk kluczy iCloud w Google Chrome – Apple wydaje nowe rozszerzenie

Pęk kluczy iCloud Google Chrome

Pęk kluczy iCloud cieszy się naprawdę dobrymi opiniami użytkowników sprzętów z logiem nadgryzionego jabłka. Rozwiązanie działa szczególnie dobrze w przeglądarce Safari, gdzie jednym kliknięciem potrafi wypełniać dane logowania na stronach internetowych. Na szczęście miłośnicy Chrome’a mogą już zainstalować rozszerzenie, dzięki któremu hasła zapisane w iCloud będzie można wygodnie wklejać w przeglądarce Google. Dodatek nosi nazwę „Hasła iCloud” i jest dostępny w Chrome Web Store, o tutaj.

Zobacz także: Galaxy S21 ma świetne rozwiązanie, ale Apple nie chce go w iPhone 12S

Dzięki temu rozszerzeniu w Google Chrome można korzystać ze wszystkich haseł zapisanych wcześniej na iPhonie, MacBooku czy iPadzie. Rzecz jasna cały proces działa także w drugą stronę – dane, które zostaną zapisane za pośrednictwem opisywanego dodatku do Chrome będą dostępne również na innych urządzeniach. Nie da się ukryć, że dzisiejszy ruch Apple jest dość zaskakujący. W końcu mało kto spodziewał się, że firma ta udostępni Pęk kluczy iCloud poza swoim ekosystemem. Cóż – najwyraźniej gigant z Cupertino wciąż potrafi zaskakiwać.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.