ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Blokada telefonu w Orange – teraz możesz sprawdzić IMEI przed zakupem z drugiej ręki

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Blokada telefonu to nic miłego i dlatego też Orange wprowadziło w końcu możliwość sprawdzenia numeru IMEI. Tym samym kupując sprzęt z drugiej ręki, możemy dowiedzieć się, czy przypadkiem nie jest obciążony jeszcze jakimiś zobowiązaniami i czy nie czeka nas niemiła niespodzianka w przyszłości. Orange blokuje bowiem urządzenia, które nie są spłacane przez użytkowników, a kupując sprzęt używany, trzeba po prostu to sprawdzić.

Blokada telefonu w Orange, czyli lepiej sprawdzić IMEI

Orange

Teraz już każdy z dużych operatorów (Plus, Play, Orange i T-Mobile) może blokować urządzenia po numerze IMEI. Dzieje się tak w chwili, kiedy sprzęt był kupowany u operatora, a rachunki za niego nie są spłacane. W ten sposób operatorzy chcą się choć trochę zabezpieczyć przed tym, że kupowane na raty smartfony później trafiają do sprzedaży. Czy to skuteczna metoda zabezpieczeń? Częściowo z pewnością tak, choć tutaj więcej zależy od samych kupujących. Jeżeli ci odpowiednio wcześniej sprawdzą numer IMEI kupowanego telefonu, mogą czuć się bezpieczniej. Jednak nie wszyscy operatorzy mają jeszcze możliwość weryfikowania smartfonów po numerze IMEI.

Do niedawna można to było sprawdzać na stronach T-Mobile oraz Plusa. Play oraz Orange kazały swoim użytkownikom czekać. Teraz zmieniła się sytuacja, jeżeli chodzi o Orange. Operator w końcu uruchomił odpowiednią stronę, gdzie można zweryfikować po numerze IMEI, czy telefon jest wolny od obciążeń ratalnych. Ważną informacją jest tutaj to, że taka weryfikacja dotyczyć ma tylko urządzeń zakupionych w systemie ratalnym po 23.11.2020.

Zobacz też: Jak sprawdza się Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?

Sprawdzenie przed zakupem numeru IMEI może sprawić, że ominie nas blokada telefonu w Orange, a tym samym spory kłopot. Numer IMEI najlepiej i najłatwiej poznać wpisując na telefonie kombinację *#06#. Poniżej znajdziecie linki do stron operatorów, gdzie możecie zweryfikować numer IMEI.

Źródło: Orange

Sprawdź najnowsze wpisy