ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung rozsuwane ekrany rozwijane display

Samsung potwierdza – rozwijane i rozsuwane ekrany w drodze

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Tradycyjne, jednobryłowe konstrukcje smartfonów, mimo że wciąż najpopularniejsze, to jednak pojawia się już wiele wizji tego, jak będą wyglądały inteligentne telefony przyszłości. Przede wszystkim większość takich wizji wykorzystuje elastyczne ekrany i możliwość rozkładania, rozwijania lub rozsuwania całego urządzenia. Aktualnie to Samsung wybija się na pioniera tego postępu, czego przykładem są modele z rodziny Galaxy Z – Flip i Fold. Niemniej Samsung Display zapowiada, że rozwijane i rozsuwane ekrany są w drodze, więc możemy spodziewać się kolejnych, niecodziennych urządzeń.

Samsung widzi w tym sens – rozwijane i rozsuwane ekrany jeszcze w tym roku

lg rollable ces 2021 rozsuwany smartfon

Zarówno Oppo, jak i LG postanowili pokazać w tym roku prototypy urządzeń, które według nich mają stanowić podstawę konstruowania smartfonów przyszłości. Wszystko sprowadza się do rozsuwanej obudowy, gdzie wyświetlacz niejako sam z siebie się rozszerza. Oczywiście na razie nie wiemy, kiedy i w jakiej cenie będziemy mogli kupić takie modele. Niemniej Samsung Display już zapowiada swoje rozsuwane ekrany. Dokładniej to wiceprezes oddziału koreańskiej firmy – Choi Kwon-young – po opublikowaniu raportu finansowego zdradził, że ich pierwszy rozwijany, tudzież rozsuwany panel będzie dostępny w tym roku.

Zobacz też: Układy Qualcomma w inteligentnych samochodach.

Siłą rzeczy na tym etapie nie jesteśmy w stanie ocenić, czy dostępność rozsuwane ekrany od razu zostanie wykorzystana przez Samsunga. Koreańczycy prawdopodobnie w tym roku skupią się wyłącznie na Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 (oraz Lite). Na nowe konstrukcje będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Niemniej niewykluczone, że inne firmy zdecydują się wykorzystać rozsuwane ekranu od Samsung Display. Tym sposobem nie pytajmy się, czy takie modele powstaną, a kiedy?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy