samsung galaxy z fold3 fold2

Samsung Galaxy Z Fold3 z mniejszym ekranem, bo S Pen. Z Flip3 (+Lite) urośnie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Co prawda to zdecydowanie za wcześnie, aby mówić już o premierze najnowszych modeli Samsunga z elastycznymi wyświetlaczami, ale to wcale nie oznacza, że Koreańczycy już je planują. Dlatego w Sieci pojawiły się informacje o tych smartfonach z pierwszymi detalami. Dotyczą one wyświetlaczy, które mają trafić zarówno do Galaxy Z Fold3, jak i Galaxy Z Flip3. Dodatkowo dowiadujemy się, że do gry ma wejść nowy reprezentant składanych smartfonów, czyli Galaxy Z Flip Lite. W ten sposób Samsung będzie próbował pokazać nowoczesne rozwiązania w niższej cenie.

Samsung zmniejszy wyświetlacz Galaxy Z Fold3, żeby zmieścić stylusa S Pen

samsung galaxy z fold2 fold3

Zacznijmy od serii, która zapoczątkowała składane smartfony w portfolio Samsunga. Najnowszy reprezentant rodziny Galaxy Z Fold ma zaoferować mniejsze wyświetlacze. Przekątna wewnętrznego, elastycznego zmaleje z 7,59-cali do 7,55-cali, a zewnętrznego z 6,23-cali do 6,21-cali. Tak, to tyle, co nic, ale ma wynikać z faktu, że w obudowie będzie musiał zmieścić się S Pen. Tym sposobem niewykluczone, że ogólne wymiary urządzenia pozostaną na tym samym poziomie. Mimo wszystko Samsung z pewnością nadal będzie się starał zmniejszać ramki. Miejmy przy okazji nadzieję, że wraz z zastosowaniem S Pena pojawi się nowa powłoka na elastycznym panelu, która zabezpieczy go przed wgnieceniami.

Z kolei Galaxy Z Flip3 urośnie i otrzyma rodzeństwo – Z Flip Lite

Samsung Galaxy Z Flip 5G oficjalnie

Tymczasem rodzina Z Flip doczeka się nowego, taniego członka. Niemniej zacznijmy od rozmiarów wyświetlaczy. W obu przypadkach mamy spodziewać się 6,7-calowego (zamiast 6,67-cali) panelu LTPO z odświeżaniem obrazu na poziomie 120 Hz. Bazowy model wyrówna się numeracją z Galaxy Z Fold3, więc oczekujmy Galaxy Z Flip3 zamiast Galaxy Z Flip2. Z kolei przy tańszej odmianie nie pojawia się cyferka, więc spodziewajmy się Galaxy Z Flip Lite.

Zobacz też: Microsoft Flight Simulator z trybem VR!

Oczywiście obecnie mówimy o plotkach, które być może potwierdzają aktualne plany Samsunga. Niemniej nie zapominajmy, że na takim etapie projektu Koreańczycy mogą jeszcze wprowadzać istotne poprawki. Dlatego równie dobrze S Pen wciąż może zostać odłożony na kolejną generację, bo na przykład nie uda się stworzyć odpowiedniego zabezpieczenia ekranu.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy