Aplikacje w Epic Game Store

Darmowe gry od Epic przyciągają graczy – firma chwali się statystykami

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Epic Store to miejsce, gdzie mam bogatszą bibliotekę gier, niż na Steam. Jednocześnie nie zostawiłem tam nawet złotówki. Wygląda na to, że nie jestem w tym odosobniony. Według platformy w 2020 roku rozdała ona prawie 750 milionów darmowych gier. Warto przy tym podkreślić, że firma w zeszłym roku rozdała aż 104 pozycje. Jednak nawet jeśli podzielimy te wartości przez siebie, co nie ma większego sensu, bo nie każdy wybiera z Epica co się da, to otrzymamy wciąż imponujące ponad 7 milionów stałych użytkowników polujących na darmowe tytuły z platformy. W rzeczywistości jest ich jednak zacznie więcej.

Epic chwali się wynikami darmowych gier

Epic chwali się wynikami darmowych gier

Więcej, to znaczy ile? No cóż, sam Epic wspomina o 160 milionach użytkowników korzystających z darmowych tytułów. Co więcej, w samym tylko grudniu, kiedy częstotliwość rozdawania gier była najwyższa, Epic zarejestrowało aż 56 milionów aktywnych unikalnych użytkowników. I ta strategia powoli się sprawdza, ponieważ nie wszyscy są łowcami darmówek. W samym sklepie użytkownicy zostawili aż 700 milionów dolarów. Warto jednak dodać, że zaledwie 265 milionów to wydatki na gry firm trzecich. Najprawdopodobniej lwią część z całej kwoty przyniósł więc Fortnite. Jeśli więc chodzi o zakup nowych tytułów, to mamy tu do czynienia z wydatkami rzędu… niecałych 7 PLN na głowę. No cóż, to już nie robi aż tak wielkiego wrażenia. Oznacza to jednak, że ktoś gry na Epic Store jednak kupuje. 

Zobacz też: Mark Zuckerberg chce ograniczyć treści polityczne na Facebooku

No dobrze, a ile kosztowałyby te darmowe gry na Epicu? Ktoś, kto zdobył wszystkie 104 darmowe pozycje, zaoszczędził sumę wynoszącą 8 973,90 PLN. Ludzie poprzez Epic także o wiele chętniej grają. Czas gry użytkowników również wzrósł do 5,70 miliardów godzin w zeszłym roku, w porównaniu do 3,35 miliardów rok wcześniej. Część tego wzrostu można prawdopodobnie przypisać zamknięciom i nakazom pozostania w domach nałożonym przez rządy w związku z pandemią COVID-19. Warto także przedstawić zmiany, jakie zaszły w sklepie w 2020 roku:

 • Recenzje krytyków z OpenCritic.
 • Samodzielne zwroty.
 • 19 nowych walut.
 • Bezpośrednie obciążanie rachunku u operatora w wielu krajach.
 • Możliwość logowania się offline.
 • Poprawki wydajności programu uruchamiającego (ogromne zmiany dla użytkowników systemów Mac).
 • Ulepszone przeglądanie zawartości dodatkowej.
 • Powiadomienia o wczesnym dostępie.
 • Filtrowanie według cen produktów.

Plany Epic na 2021 rok

Nowy rok miał swój początek przed zaledwie kilkoma tygodniami — a nie można rozpocząć go lepiej, niż ogłoszeniem, że także w 2021 roku będziemy w Epic Games Store co tydzień rozdawać nowe gry!

Znaczna część prac rozwojowych w tym roku skupi się na otwarciu sklepu dla twórców, którzy chcą publikować w nim swoje tytuły. Chcemy, aby deweloperzy, którzy chcą wprowadzić swoje gry do Epic Games Store, mogli cieszyć się płynną i bezproblemową obsługą. Dzięki temu klienci Epic Games Store będą mogli kupować gry, które chcą i kiedy chcą, podczas gdy twórcy gier będą mogli cieszyć się znacznie bardziej sprawiedliwym podziałem przychodów ze sprzedaży.

— Podało Epic w oświadczeniu.

Firma z początkiem roku opublikowała także listę zmian, nad którymi pracuje:

 • Poprawki w systemie listy życzeń
 • Przebudowa funkcji społecznościowych
 • Osiągnięcia
 • Profile graczy
 • ??❓

Ostatni punkt można uznać za znak, że ta wciąż nie jest zamknięta.

Źródło: Epic

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy