I nie, nie jest to barwna metafora. Firma Epic przejęła właśnie stare centrum handlowe Cary Towne Center, które znajduje się w jej rodzimym mieście ulokowanym w Karolinie Północnej w USA. Nie zamierza tam jednak prowadzić sprzedaży skórek do Fortnite. Zamiast tego ma się ono do 2024 roku przekształcić w kolejną siedzibę firmy. Nowy projekt połączy biura z przestrzeniami rekreacyjnymi i zostanie wybudowany z myślą o długoterminowym rozwoju giganta. Oczywiście dla wielu osób najlepszą metodą rekreacji są zakupy, jednak można z niemalże całkowitą pewnością założyć, że nie o to chodzi firmie.

Epic kupiło centrum handlowe

Epic kupiło centrum handlowe

Firma Epic ogłosiła, że prace nad projektem zmiany centrum handlowego w siedzibę firmy są na dość wczesnym etapie. Z tego też powodu nie ma się jeszcze czym pochwalić. Enigmatycznie tłumaczy jednak, że nowa siedziba ma nie tylko być miejscem pracy i wypoczynku dla pracowników, ale także pozwalać na głębszą integrację zespołu ze społecznością graczy. Nie wiadomo jednak, co dokładnie to oznacza, a snucie jakichkolwiek przypuszczeń raczej nie ma tu większego sensu. Na pewno jednak zakup całego centrum handlowego nie jest aż tak absurdalnym pomysłem, jak mogłoby się to wydawać. Wszystko z powodu pandemii. Trudna sytuacja lokalnych sprzedawców sprawa, że coraz więcej z nich bankrutuje. W trudnej sytuacji są także właściciele samego centrum. Z ich perspektywy propozycja Epica dotycząca zakupu budynku była zapewne niczym dar od losu. 

Zobacz też: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Ciekawe, czy Epic zapoczątkowało jakiś nowy trend? Czy kolejne centra handlowe będą przechodziły transformacje i zmieniały się w coś innego? Zastanawiające jest również to, czy pandemia odpowiada za upadek centrów handlowych i przeniesienie zakupów do sieci, czy tylko przyśpieszyła coś, co i tak było już nieuniknione?

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.