ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi MIUI 12.5 data premiery

Xiaomi podaje oficjalną datę premiery MIUI 12.5 – z tej okazji szykuje się mała impreza

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oficjalne konto Xiaomi MIUI na Facebooku ogłosiło datę premiery nakładki w wersji 12.5. Ta będzie miała miejsce 8 lutego bieżącego roku. Wydarzenie będzie transmitowane na wspomnianym koncie w mediach społecznościowych, co może nieco dziwić. Mamy bowiem do czynienia z zaledwie poślednią wersją nakładki, a nie jej nowym numerem. Pojawiły się więc głosy, że może producent zechce nas zaskoczyć i w trakcie tego wydarzenia zorganizuje również globalną premierę Xiaomi Mi 11. Warto jednak podkreślić, że są to tylko spekulacje, które nie do końca mają sens.  

Xiaomi MIUI 12.5 data premiery

Xiaomi MIUI 12.5 data premiery

Na początku rozwińmy kwestię dotyczącą globalnej premiery Mi 11. Otóż ukrywanie jej w premierze nakładki nie ma większego sensu. MIUI 12.5 jest mniej ciekawe z perspektywy mediów, niż globalna premiera flagowca firmy. Xiaomi natomiast zależy na tym, aby o wydarzeniu było jak najgłośniej, a nie na tym, aby trafiło ono jedynie do zainteresowanych nakładką systemową. To jednak jedynie moja interpretacja. Dodatkowo do wydarzenia został ponad tydzień, a ja oceniam to jedynie na stan dzisiejszy. Możliwe więc, że w tym czasie Xiaomi ogłosi także globalną premierę Mi 11 na ten dzień, co już miałoby jak najwięcej sensu. 

Zobacz też: Obiektyw Google na Androidzie przetłumaczy tekst nawet kiedy nie mamy dostępu do Internetu

Skupmy się jednak na samej nakładce. Ta ma wprowadzić zmiany wizualne, poprawę prywatności i funkcji. Co więcej, według testów chińskiej wersji MIUI 12.5 nakładka ta zużywa o 35% mniej pamięci i aż o 25% mniej energii, niż MIUI 12. Mowa więc o znacznie lepszej optymalizacji. Ponadto umożliwi odinstalowanie części aplikacji systemowych. Łukasz już jakiś czas temu podał pełną listę smartfonów, do których trafi nowa wersja nakładki. Ta jednak wciąż może się rozszerzyć.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy