Samsung ogłosił, że monitory Smart z serii M5 i M7 są już dostępne na polskim rynku. W zamyśle producenta nowe urządzenia są skierowane do osób, które chcą mieć jeden uniwersalny monitor do różnych zadań związanych z pracą, nauką czy rozrywką.

Monitory Samsung Smart M5 i M7 – czym się charakteryzują?

Nowe monitory Samsunga obsługują strumieniowe przesyłanie treści za pomocą Smart Hub. Sam producent porównuje to rozwiązanie to Smart TV znanego z telewizorów. Urządzenia z serii M5 i M7 mają mieć funkcje monitora, telewizora i komputera w jednym.

Zaprezentowane monitory posiadają moduł WiFi, co pozwala na bezpośrednie zapisywanie dokumentów w chmurze. Urządzenia obsługują również pakiet Office 365 bez konieczności fizycznego połączenia z komputerem. Nie zabrakło również funkcji zdalnego dostępu, która umożliwia przeglądanie zawartości komputera znajdującego się w innej lokalizacji.

Użytkownicy monitorów mają dostęp do sklepu z aplikacjami, za pomocą których można oglądać Netflixa, YouTube czy HBO bez łączenia monitora z urządzeniem mobilnym lub komputerem. Szybki dostęp do ulubionych kanałów jest możliwy, dzięki pilotowi zdalnemu sterowania, dołączonemu do wyświetlacza. Monitor, dzięki integracji z Bixby, może być także sterowany za pomocą głosu – informuje Samsung.

Urządzenia posiadają szereg portów USB, Bluetooth 4.2 i wbudowany dwukanałowy głośnik. Model M7 ma też port USB-C. Monitory z serii M5 wyświetlają obraz w rozdzielczości FullHD, natomiast model M7 – 4K UHD. Nie zabrakło takich funkcji, jak Adaptive Picture i eye-saver. Ta pierwsza dostosowuje jasność i temperaturę barw, druga – redukuje emisję niebieskiego światła.

Czytaj także: Samsung chce schować kamerę za ekranem… telewizora

Ile trzeba zapłacić za nowe monitory Samsunga? Ceny modeli serii M5 rozpoczynają się od 999 zł (wersja 27″) oraz od 1199 zł (wersja 32″). Za monitor serii M7 trzeba zapłacić obecnie przynajmniej 1699 zł (ceny różnią się zależnie od konkretnego sklepu).

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.