ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung z aparatem za ekranem telewizora

Samsung chce schować kamerę za ekranem… telewizora

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

D sieci trafiło najnowsze zgłoszenie patentowe Samsunga, które zostało złożone w Korei. Nosi ono tytuł Under Panel Camera. Patent należy do kategorii: Smartphone / TV panel. Przy okazji ma dotyczyć obydwu tych typów urządzeń. Wiele więc wskazuje na to, że firma pracuje nie tylko nad smartfonem z aparatem za ekranem, ale również nad telewizorem z taką funkcjonalnością. 

Samsung z aparatem za ekranem telewizora

Samsung z aparatem za ekranem telewizora

Warto przypomnieć, że według wielu przecieków z grudnia 2020 roku Samsung Galaxy Z Fold3 ma dostać moduł aparatu schowany pod wyświetlaczem. Oczywiście nie należy traktować najnowszej informacji jako ich potwierdzenia. O tym, że producent pracuje nad takim urządzeniem, wiadomo już od stosunkowo długiego czasu. Nie musi to jednak oznaczać, że ma to dotyczyć tego konkretnego smartfona. Warto również podkreślić, że wyścig o pierwszeństwo już się zakończył i trudno w nim mówić o spektakularnym zwycięstwie. Obecnie oczekuje się od tego rozwiązania jakości.

Zobacz też: Signal czy Telegram zamiast WhatsApp? Czym się różnią i który komunikator jest bezpieczniejszy?

Osobną kwestią są telewizory. Tutaj możemy jedynie spekulować. Z jednej strony Samsung już nas przyzwyczaił do dość nowatorskich projektów. Dobrym przykładem na to jest telewizor, który się obraca zgodnie z orientacją ekranu smartfona. Na pewno też firma znalazłaby zastosowanie dla takich modułów, jak zmiana kanałów lub regulacja głośności jedynie za pomocą gestów. Z drugiej jednak strony wizja umieszczenia kamery w telewizorze może budzić dość negatywne skojarzenia z wizją świata prezentowaną przez Orwella. Dlatego też takie urządzenie może ominąć rynki zachodnie, lub trafić do nas z opóźnieniem.

Źródło: Gizmochina, LetsGoDigital

Sprawdź najnowsze wpisy