Platforma ClickMeeting poinformowała o wprowadzeniu nowej funkcji – chodzi o podpokoje. Celem tej nowości jest usprawnienie nauki i pracy zdalnej. Uczestnicy zdalnych spotkań mogą dzielić się na mniejsze grupy i efektywnie w nich pracować.

Podpokoje ClickMeeting – jak to działa?

clickmeeting podpokoje

Podpokoje są zamkniętymi, interaktywnymi sesjami, podczas których wszyscy użytkownicy mogą włączyć kamery i mikrofony, a także udostępniać ekrany swoich urządzeń. Funkcja pozwala rozdzielić użytkowników danego spotkania na 20 mniejszych grup. W prosty sposób można więc tworzyć wirtualne klasy czy grupy szkoleniowe.

Przeniesienie nauczania i pracy w całości do świata online będzie w pełni efektywne tylko wtedy, kiedy uczestnicy takich wirtualnych spotkań będą mogli być w pełni zaangażowani w ich przebieg – zauważa Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca ClickMeeting. Jej zdaniem stanie się tak wtedy, gdy zdalne spotkania będą bardziej kameralne oraz będą umożliwiały uczestnikom i prowadzącemu bezpośredni kontakt.

Funkcja, jaką są podpokoje, nie powinna negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo zdalnych spotkań. Trafić do jednego z podpokoi można wyłącznie z poziomu głównego wydarzenia. Podpokoje nie mają publicznych linków w przeglądarce, a prowadzący zachowuje pełną kontrolę nad spotkaniem. Osoba prowadząca zajęcia może również rozdzielać poszczególnym grupom czas na wykonanie danych zadań oraz przemieszczać się między podpokojami.

Czytaj także: Twoje informacje na Facebooku – teraz sprawdzimy dokładniej, co dzieje się z naszymi danymi

W listopadzie 2020 na platformie ClickMeeting odnotowano rekordową liczbę uczestników wydarzeń online – 2 miliony.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.