Twoje informacje na Facebooku to narzędzie, które ma pomóc jego użytkownikom zrozumieć, co dzieje się z ich danymi. Firma ma od dawna problem z przejrzystością tego, co i komu udostępnia. Użytkownicy po prostu mogą nie rozumieć tego, co dzieje się z ich informacjami oraz kto ma do nich dostęp. Teraz może się to zmienić, ponieważ doczekaliśmy się nowych zakładek, które mają dawać lepszy pogląd na to, gdzie trafiają nasze dane.

Twoje informacje na Facebooku

Twoje informacje na Facebooku

Facebook opublikował wpis na temat tego, jak teraz będzie można sprawdzać, co dzieje się z naszymi danymi. Sekcja Twoje informacje na Facebooku doczekała się solidnego rozbudowania, a najłatwiejszy dostęp do niej znajdziemy w aplikacji mobilnej. Trzeba wejść w menu Ustawienia i prywatność, a następnie w Ustawienia i tam w sekcję Twoje informacje na Facebooku. Do tej pory dostępne byłym tam jedynie dwie rzeczy – Twoje informacje oraz Informacje o Tobie. To mogło być nie do końca czytelne, więc Facebook zaktualizował całą sekcję, która została podzielona teraz na osiem mniejszych. Tak prezentuje się ich lista.

  • Twoja aktywność na Facebooku
  • Informacje osobiste
  • Znajomi i obserwujący
  • Zarejestrowane informacje
  • Aplikacje i witryny poza Facebookiem
  • Informacje dotyczące bezpieczeństwa i logowania
  • Informacje o reklamach
  • Preferencje

Zobacz też: Zmiana polityki WhatsApp-a sprawiła, że… Telegram zyskał miliony użytkowników.

W tym samym miejscu można podejrzeć jeszcze historię naszego wyszukiwania na portalu oraz ustawienia lokalizacji czy ostatnie reakcje, jakie zostawiliśmy na Facebooku. Zdecydowanie warto się z nowymi możliwościami zapoznać. Dobrze też przejrzeć sekcję dotyczącą aktywności aplikacji i witryn poza Facebookiem. Może się bowiem okazać, że udzieliliśmy kiedyś dostępu do naszych zasobów komuś, komu tego dawać nie powinniśmy. Nowe funkcje powinny być już dostępne w aplikacji na Androida, więc warto to sprawdzić, jeżeli ktoś korzysta z Facebooka.

Źródło: Facebook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.