Choć latająca taksówka nie jest całkowicie nową koncepcją, na jej powszechne stosowanie jeszcze trochę poczekamy – pojazd w akcji mogli niedawno zobaczyć jednak mieszkańcy haoqing w prowincji Guangdong w Chinach. Film z całego przedsięwzięcia pokazuje, jak może wyglądać przyszłość podróżowania po mieście. Według ekspertów od transportu miejskiego pierwsze komercyjne loty takimi pojazdami mogą rozpocząć się w przyszłym roku.

Latająca taksówka w akcji

W mieście Zhaoqing w prowincji Guangdong w Chinach pojawił się niedawno pojazd EHang 216. Firma działająca w branży nieruchomości postanowiła sprawdzić, czy taki transport sprawdzi się w przypadku lotów potencjalnych klientów nad wystawionymi na sprzedaż domami.

Autorzy projektu chcą również wykorzystać latające taksówki do turystycznych lotów nad chińskimi miastami. EHang 216 posiada 8 silników. Na jego pokładzie mogą znajdować się 2 osoby lub 140 kg ładunku. Według konstruktorów pojazdu 2-godzinne ładowanie akumulatorów zapewnia 23-minutowy lot na dystansie 30 kilometrów z prędkością 100 km/h, na wysokości od 300 do 500 metrów. Maksymalna prędkość pojazdu wynosi 130 km/h.

Czytaj także: Rozszerzona rzeczywistość coraz bardziej zdecydowanie wkracza do telewizji

Według ekspertów od transportu miejskiego w przyszłym roku mogą zacząć się odbywać pierwsze komercyjne loty latającymi taksówkami. W Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Korei Południowej oraz USA mogą powstać specjalne porty przesiadkowe dla tego typu pojazdów. Taksówki takie jak EHang 216 pozwolą zapewnić szybki i bezpieczny transport pomiędzy najważniejszymi lokalizacjami w metropoliach.

źródło: geekweek.pl, EHang, evtol.news

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.