Rok 2020 był fatalny, ale 2021 niestety nie zapowiada się lepiej. Sytuacja w USA, o której informują teraz wszystkie światowe media, jest bardzo nieciekawa. Wiele osób za taki stan rzeczy obwinia nikogo innego, jak samego Donalda Trumpa, czyli obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Aby uniemożliwić mężczyźnie dalsze zaognianie sytuacji, kluczowe media społecznościowe zablokowały mu dostęp do jego kont. Jedni tę decyzję popierają, inni krytykują.

Donald Trump zbanowany w social mediach – Twitter, Instagram i Facebook podejmują działanie

Trump ban social media

Donald Trump udziela się na wszystkich najważniejszych platformach społecznościowych, choć „udziela” to aktualnie swojego rodzaju nadużycie i lepiej pasowałoby „udzielał”, bo mężczyzna nie może już pisać na Twitterze, Facebooku ani Instagramie. Najpierw konto prezydenta Stanów Zjednoczonych zbanował Twitter, po uprzednim usunięciu trzech jego tweetów, które według serwisu poważnie naruszały zasady. Trump nie może „ćwierkać” przez 12 godzin, choć Twitter zaznacza, że jeśli nadal będzie łamać zasady, to może spotkać się z dożywotnią blokadą swojego profilu.

Zobacz także: Google narusza regulamin App Store, ale Apple się nie przejmuje

Śladem Twittera podążył też Facebook i Instagram. W tych serwisach konta Donalda Trumpa zostały zawieszone na 24 godziny. Nie brakuje głosów, że działania tytułowych portali społecznościowych to cenzura w czystej postaci, choć są też osoby, które uważają, że mężczyzna powinien raz na zawsze zniknąć z internetu. Warto przypomnieć, że zarówno Twitter, Facebook jak i Instagram, to prywatne firmy, więc jak najbardziej mogą podejmować takie działania. Czy się to komuś podoba, czy też nie.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.