Sharp prezentuje pierwszy w historii wyświetlacz UltraHD (4K) dla smartfonów! Niewyobrażalne zagęszczenie pikseli

Newsy

sharp 4k tv

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Niektórzy z Was pewnie pamiętają informację z zeszłego roku od Samsunga, która zapowiadała, że rok 2014 będzie stanowił dla serii Galaxy Note rozdzielczość wyświetlacza rzędu 2K, a z kolei bieżący rzędu 4K. Sharp niejako to potwierdza prezentując pierwszy tego typu panel.

 

Zdecydowana większość naszych Czytelników, razem ze mną, ma ten sam pogląd na coraz wyższe rozdzielczości w wyświetlaczach smartfonów. Tym samym nie ma sensu kontynuować tego, a skupmy się na samej nowości. Otóż Sharp zaprezentował 5,5-calowy ekran wykonany w technologii IGZO, który legitymuje się rozdzielczością wynoszącą oszałamiające 3860×2160 pikseli.

 

sharp 4k 3840x2160 sharp 4k 3180x2160

 

Kilka prostych obliczeń i otrzymujemy zagęszczenie, które wynosi 806 punktów na cal. Niewyobrażalne, prawda? No cóż, jak już wspomniałem, nie warto tego komentować. Niemniej jednak, według zapowiedzi, próżno spodziewać się tego wyświetlacza w smartfonach w tym roku. Masowa produkcja rozpocznie się dopiero za kilka ładnych miesięcy.

 

W takim razie czy Galaxy Note 5 będzie posiadał wyświetlacz o podobnych parametrach? Kto wie, być może w tej kwestii to Samsung będzie tym pierwszym. Zachęci Was ewentualnie do zakupu takiego smartfonu?

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x