sharp 4k tv

 

Niektórzy z Was pewnie pamiętają informację z zeszłego roku od Samsunga, która zapowiadała, że rok 2014 będzie stanowił dla serii Galaxy Note rozdzielczość wyświetlacza rzędu 2K, a z kolei bieżący rzędu 4K. Sharp niejako to potwierdza prezentując pierwszy tego typu panel.

 

Zdecydowana większość naszych Czytelników, razem ze mną, ma ten sam pogląd na coraz wyższe rozdzielczości w wyświetlaczach smartfonów. Tym samym nie ma sensu kontynuować tego, a skupmy się na samej nowości. Otóż Sharp zaprezentował 5,5-calowy ekran wykonany w technologii IGZO, który legitymuje się rozdzielczością wynoszącą oszałamiające 3860×2160 pikseli.

 

sharp 4k 3840x2160 sharp 4k 3180x2160

 

Kilka prostych obliczeń i otrzymujemy zagęszczenie, które wynosi 806 punktów na cal. Niewyobrażalne, prawda? No cóż, jak już wspomniałem, nie warto tego komentować. Niemniej jednak, według zapowiedzi, próżno spodziewać się tego wyświetlacza w smartfonach w tym roku. Masowa produkcja rozpocznie się dopiero za kilka ładnych miesięcy.

 

W takim razie czy Galaxy Note 5 będzie posiadał wyświetlacz o podobnych parametrach? Kto wie, być może w tej kwestii to Samsung będzie tym pierwszym. Zachęci Was ewentualnie do zakupu takiego smartfonu?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.