ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Słaby początek roku w wykonaniu HTC

Autor: Redaktor Kategoria: Newsy
HTC

HTC jest jednym z producentów głęboko związanych z rozwojem Androida. Tajwański gigant był pionierem w dziedzinie tego systemu, niestety ostatnimi czasy zarząd korporacji na pewno nie ma powodów do zadowolenia.

Po gorących letnich miesiącach, i nie chodzi tutaj jedynie o temperaturę, ale również o wzrost przychodów, sytuacja HTC cały czas się pogarsza. Już czwarty kwartał 2011 roku przyniósł korporacji pokaźne spadki. Dlatego prognozy na 2012 rok nie zwiastowały niczego optymistycznego. Na pewno sytuacja firmy nie mogła zmienić się z dnia na dzień.

 

 

Wygląda jednak na to, że sytuacja HTC może być zdecydowanie gorsza niż przewidywano. Spadek przychodów w pierwszym kwartale może sięgnąć nawet 36% w stosunku do Q4 2011 roku. Tak więc przychody firmy przekraczać będą jedynie trochę ponad 2 miliardy dolarów. Sytuacji nie poprawia fakt, że tajwański producent od dłuższego czasu nie wypuścił na rynek niczego rewolucyjnego. Przedstawiciele firmy oczywiście uspokajają, twierdząc że spadki to jedynie okres przejściowy. Eksperci natomiast twierdzą, że HTC powinien oprócz jakości zachwycić innowacyjnością.  Tajwański koncern, by wrócić do walki o dominację na rynku smartfonów musi zaprezentować urządzenia na miarę Samsunga Galaxy S2, czy też iPhone 4s.

Z drugiej strony wielkimi krokami zbliżają się targi MWC, gdzie HTC przedstawić ma swój nowy flagowy model – Ville oraz nową wersję najlepszej nakładki na system operacyjny Android – Sense 4.0. Jednak, czy HTC odzyska ostatnio utracony kawałek androidowego tortu? Rynek smartfonów zmienia się tak dynamicznie, ze wszystko jest możliwe. Przekonamy się więc o tym już niebawem.

Źródło: engadget, pcWorld

Sprawdź najnowsze wpisy