Program otwierania danych publicznych wkrótce zostanie przyjęty – zakończyły się kolejne etapy procesu legislacyjnego. W najbliższych dniach stosowny dokument trafi pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów. Program określa priorytety administracji rządowej w otwieraniu dostępu do danych.

Program otwierania danych publicznych wkrótce – co już zrobiono w celu jego wprowadzenia?

Prace nad Programem otwierania danych na lata 2021-2027 cały czas trwają. Co zrobiono do tej pory?

  • Zakończono uzgodnienia międzyresortowe, opiniowanie, konsultacje publiczne,
  • Projekt otrzymał pozytywną opinię Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,
  • Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji przyjął projekt

W najbliższych dniach przekażemy dokument pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów. Przyjęcie Programu zapewni kontynuację realizowanej polityki otwartości danych dostosowanej do rozwoju nowych technologii – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Co spowoduje przeprowadzenie działań, o których jest mowa w dokumencie? Efektem będzie wzrost podaży danych udostępnianych na platformie dane.gov.pl, z których można w łatwy i szybki sposób korzystać bez składania wniosków. Dotyczy to m.in. danych dynamicznych, o wysokiej wartości oraz badawczych.

Czytaj także: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Na stronie Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji można zapoznać się z omawianym projektem w wersji procedowanej przez członków komitetu. Do przyjęcia Programu otwierania danych zostały ostatnie kroki.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.