Telefon Google powie nam kto dzwoni

Telefon Google wkracza do elitarnego grona najpopularniejszych aplikacji

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Telefon Google jest domyślną aplikacją dialera na smartfonach Google Pixel i biorących udział w programie Android One. Z czasem jednak wraz z Wiadomościami Google aplikacja ta trafiła także do urządzeń poszczególnych producentów, którzy uznali, że nie ma sensu robić czegoś, co Google zrobiło dobrze. Co więcej, na początku roku trafiła nawet do Sklepu Play. Ten ruch niesie natomiast ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pozwala się nią cieszyć także osobom, które nie dostały do niej dostępu od swojego producenta. Dla reszty kluczową rolę odgrywa natomiast łatwiejszy proces jej aktualizacji. 

Telefon Google 500 milionów pobrań

Telefon Google 500 milionów pobrań

Niezależnie od tego, czy dominującym aspektem były aktualizacje, czy jej instalacje na smartfonach przez użytkowników, to Telefon Google okazał się gigantycznym sukcesem. Program ten został bowiem pobrany ze sklepu aż 500 milionów razy. Niewiele aplikacji może się pochwalić takim wynikiem. Co więcej, mowa tu o aplikacji, która nie jest obecna w Sklepie Play nawet rok. No cóż, o sukcesie tej aplikacji może przeważać jej prostota. Google potrafi zamienić część swoich aplikacji w nieporadne kombajny. Jednak aplikacja dialera nie należy do tej grupy. Jest prosta, funkcjonalna i robi to, co powinna. Tylko tyle, a może wręcz aż tyle.

Zobacz też: Coś dla śpiochów – Xiaomi Mi Band 5 będzie śledził sen całą dobę

Ta prostota przekonała do siebie głównie producentów z Państwa Środka. Firmy takie jak Xiaomi, czy OnePlus, zaczęły sprzedawać swoje urządzenia w niektórych regionach z Telefonem i Wiadomościami Google na pokładzie zamiast własnych rozwiązań. Biorąc pod uwagę, że coraz większa ilość producentów decyduje się na ten krok, to możemy się spodziewać, że niedługo aplikacja będzie świętowała pierwszy miliard instalacji.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy