Telefon Google jest domyślną aplikacją dialera na smartfonach Google Pixel i biorących udział w programie Android One. Z czasem jednak wraz z Wiadomościami Google aplikacja ta trafiła także do urządzeń poszczególnych producentów, którzy uznali, że nie ma sensu robić czegoś, co Google zrobiło dobrze. Co więcej, na początku roku trafiła nawet do Sklepu Play. Ten ruch niesie natomiast ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pozwala się nią cieszyć także osobom, które nie dostały do niej dostępu od swojego producenta. Dla reszty kluczową rolę odgrywa natomiast łatwiejszy proces jej aktualizacji. 

Telefon Google 500 milionów pobrań

Telefon Google 500 milionów pobrań

Niezależnie od tego, czy dominującym aspektem były aktualizacje, czy jej instalacje na smartfonach przez użytkowników, to Telefon Google okazał się gigantycznym sukcesem. Program ten został bowiem pobrany ze sklepu aż 500 milionów razy. Niewiele aplikacji może się pochwalić takim wynikiem. Co więcej, mowa tu o aplikacji, która nie jest obecna w Sklepie Play nawet rok. No cóż, o sukcesie tej aplikacji może przeważać jej prostota. Google potrafi zamienić część swoich aplikacji w nieporadne kombajny. Jednak aplikacja dialera nie należy do tej grupy. Jest prosta, funkcjonalna i robi to, co powinna. Tylko tyle, a może wręcz aż tyle.

Zobacz też: Coś dla śpiochów – Xiaomi Mi Band 5 będzie śledził sen całą dobę

Ta prostota przekonała do siebie głównie producentów z Państwa Środka. Firmy takie jak Xiaomi, czy OnePlus, zaczęły sprzedawać swoje urządzenia w niektórych regionach z Telefonem i Wiadomościami Google na pokładzie zamiast własnych rozwiązań. Biorąc pod uwagę, że coraz większa ilość producentów decyduje się na ten krok, to możemy się spodziewać, że niedługo aplikacja będzie świętowała pierwszy miliard instalacji.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.