Telefon Google, czyli jeden z popularniejszych dialerów, może niedługo wyglądać odrobinę inaczej. Przynajmniej jeżeli chodzi o samą ikonę, którą widzimy na wyświetlaczach smartfonów. Nie jest to jeszcze pewne, ale niewykluczone, że firma zamierza dostosować wygląd ikony do innych, które niedawno zostały zmienione, jak np. Gmail.

Telefon Google z nową ikoną

Telefon Google Call
Fot. Google Call / XDA-Developers

Google niedawno postanowiło mocno odświeżyć wygląd ikon, do których wielu użytkowników już zdążyło się przyzwyczaić. Mapy, Dokumenty, Arkusze czy Gmail wyglądają teraz inaczej, ale trzeba przyznać, że portfolio producenta zrobiło się przez to spójne. I o ile w przypadku tego typu aplikacji, jest to całkowicie zrozumiały krok, to już może dziwić to, na co natrafił jeden z użytkowników Reddita. Telefon Google może nie tylko inaczej wyglądać, jeżeli chodzi o samą ikonę, ale także i inaczej się nazywać.

Na zrzutach z Google Play Store widać, że aplikacja Google zmieniła nazwę z Google Phone na Google Call (Połączenia Google). Zupełnie inaczej wygląda także sama ikona, gdzie zniknęło niebieskie tło, a zostało zastąpione biały. Sama słuchawka także doczekał się innego wyglądu, bo zamiast jednolitego koloru, pojawiły się barwy marki. Widać tutaj inspirację ikoną Gmaila, która została przygotowana w bardzo podobny sposób. To jeszcze niepotwierdzone informacje, ale zważywszy na to, jak wyglądały ostatnie miesiące u Google, może być w takich zmianach sporo prawdy.

Zobacz też: Messenger z poważną luką – użytkownicy mogli być podsłuchiwani.

Niedawno GSuite stało się Google Workspace, więc niewykluczone, że Google Phone stanie się Google Call. Czy oprócz zmiany nazwy i logo, możemy spodziewać się także innych zmian? Zapewne z czasem tak, choć Google najwięcej zmian wprowadza na swoim rynku, czyli w Stanach Zjednoczonych. Do nas trafiają z opóźnieniem lub w ogóle, więc tutaj nie ma zbytnich powodów do ekscytacji. Jeżeli Telefon Google się zmieni, to kolejną aplikacją, która to zrobi, będą zapewne Wiadomości (SMS).

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.