Qualcomm to bardzo znany producent mobilnych układów zasilających większość smartfonów z Androidem. W 2018 roku producent zaprezentował Snapdragona 675, który do dzisiaj jest chętnie wykorzystywany przez wiele firm. Tak się składa, że lubiany procesor właśnie doczekał się swojego następcy w postaci Snapdragona 678. Nie pozostaje nam nic innego, jak mu się dobrze przyjrzeć.

Premiera Snapdragona 678 – informacje o procesorze

Qualcomm Snapdragon 678

Snadpragon 678 został wykonany w 11-nanometrowym procesie technologicznym. W stosunku do Snapdragona 675 nie można oczywiście mówić o żadnej rewolucji, a co najwyżej lekkiej ewolucji. Otóż układ różni się od swojego poprzednika jedynie podkręconymi rdzeniami Cortex A76 – 2,2 GHz kontra 2,0 GHz w Snapdragonie 675. GPU to wciąż Adreno 612, choć Qualcomm obiecuje nieco lepszą wydajność.

Zobacz także: Chrome OS zainstalujesz na starym komputerze – gigant z Mountain View daje zielone światło

Pozostałe elementy specyfikacji Snapdragona 678 są dokładnie takie same, jak w Snapdragonie 675. To z kolei oznacza, że najnowszy układ obsłuży smartfony z ekranem o maksymalnej rozdzielczości 2520 x 1080 px, aparatem do selfie 16 Mpix i głównym 48 Mpix. Jeśli chodzi o nagrywanie, to nie można liczyć na nic więcej niż 4K w 30 klatkach na sekundę. Na chwilę obecną nie wiadomo, do jakich smartfonów trafi Snapdragon 678, choć raczej nie będzie to „martwy procesor”. Z pewnością już niedługo doczekamy się średniopółkowych urządzeń, których główną gwiazdą będzie najnowsze dziecko Qualcomma.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.