Trendy IT w 2021 roku mogą wyglądać zupełnie inaczej, niż się tego spodziewamy. W końcu ten rok zmienił w całej branży bardzo dużo. Praca zdalna przestała być czymś, co traktowano jako dodatek, a stała się codziennością. W przyszłym roku może to wyglądać podobnie, ale to niejedyne, co może się zmienić. I ten projekt to dobrze pokazuje.

Trendy IT w 2021 roku – kalendarz adwentowy

branża IT 2021 kalendarz
Fot. No Fluff Jobs

Zapewne każdy w swoim życiu miał styczność z jakimś kalendarzem adwentowym. Te są ostatnio często wykorzystywane do różnego rodzaju promocji w Internecie, ale portal No Fluff Jobs stwierdził, że zrobi z takiego kalendarza ciekawy użytek. Codziennie w kalendarzu ma być odsłanianie jedno okienko, które opisuje trendy IT, które zauważono w ostatnich miesiącach. Te będą oczywiście rzutowały na to, jak cała branża może wyglądać w przyszłym roku. To szczególnie ważna informacja dla tych, którzy poszukują pracy w środowisku lub też są pracodawcami i będą szukali kogoś do swojej firmy.

Postanowiliśmy podzielić się naszymi obserwacjami na temat kluczowych tendencji na rynku pracy i rekrutacji oraz w biznesie w sektorze technologicznym. Te trendy będą kształtować 2021 rok, jeśli chodzi o zatrudnianie i rozwój pracowników. Mamy nadzieję, że nasz kalendarz ułatwi planowanie działań zarówno osobom chcącym się rozwijać zawodowo, jak i firmom – mówi Marek Jarząbek, Marketing Manager w No Fluff Jobs i pomysłodawca projektu.

Zobacz też: Pełna specyfikacja Qulacomm Snapdragon 888.

Okienka w kalendarzu adwentowym, które informują o trendach w branży, to ciekawa inicjatywa. Do tej pory wspomniano w kalendarzu o tym, że obecnie trudniej jest znaleźć pracę osobom mniej doświadczonym i stanowiska obsadzano osobami, które mają już duże doświadczenie. To może oznaczać, że w przyszłości pracodawcy będą szukali także innych kandydatów tak, by ci rozwijali ich projekty. Kalendarz adwentowy opisujący trendy znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: No Fluff Jobs informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.