ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi 11

Czy Xiaomi Mi 11 zobaczymy jeszcze w tym roku? Są na to szanse

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wygląda na to, że premiera Xiaomi Mi 11 może odbyć się jeszcze w tym roku. I choć taki scenariusz wydaje się wyjątkowo nieprawdopodobny, bo przecież został niecały miesiąc, to niewykluczone, że smartfon zadebiutuje już niebawem. Ostatnio poznaliśmy nowy procesor Qualcomm, czyli Snapdragona 888, a jeżeli Xiaomi chce wyprzedzić konkurencję, to musi się pośpieszyć z premierą flagowca.

Xiaomi Mi 11 jeszcze w grudniu?

Xiaomi Mi 11 panel
Frontowy panel Xiaomi Mi 11 / Fot. @UniverseIce

Nowy flagowiec Xiaomi to jeszcze tajemnica. Wprawdzie do sieci przedostało się zdjęcie frontowego panelu urządzenia, ale to nie musi wcale oznaczać, że jest ono prawdziwe. Nie zmienia to jednak tego, że sprzęt jest coraz bliżej swojej premiery i ostatnia zapowiedź Qualcomma ma tu dużo do rzeczy. W końcu wiemy, że procesor Snapdragon 888 pojawi się w nowym smartfonie Oppo, ale także i u Samsunga w serii Galaxy S21. Także realme zapowiedziało, że procesor znajdzie się w ich flagowcu, więc teraz zaczął się mały wyścig o to, kto jako pierwszy wypuści na rynek flagowca z nowym Snapdragonem na pokładzie.

I tym kimś może być właśnie Xiaomi, a Snapdragon 888 znalazłby się w Xiaomi Mi 11. Grudniowa premiera wydaje się być mało prawdopodobna, ale tak donoszą już osoby, które powołują się na sprawdzone źródła. Zważywszy na to, że w styczniu czeka nas premiera Samsunga Galaxy S21, to faktycznie może być w tym sporo prawdy. Gdyby Xiaomi zdecydowało się na wypuszczenie nowego modelu jeszcze w grudniu, byliby na ustach wszystkich. Pierwszy smartfon ze Snapdragonem 888 będzie dużym wydarzeniem. Patrząc na to, jak rozwija się Xiaomi, jesteśmy skłonni uwierzyć w to, że premiera jest już za pasem.

Zobacz też: Samsung Galaxy Buds Pro na pierwszych zdjęciach – nowy wygląd słuchawek może się podobać.

Teraz można jedynie czekać na to, aż Xiaomi zdradzi coś na temat nowego Mi 11. Możemy się spodziewać, że będziemy mieli tutaj do czynienia z bardzo dobrze wyposażonym smartfonem. Topowy procesor to zapowiada, ale o reszcie specyfikacji jeszcze nic nie wiadomo.

Źródło: GSM Arena / Xiaomi

Sprawdź najnowsze wpisy